• $ 5,9025
  • € 6,6388
  • 254.515
  • 90.787
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Toyota liderliğe yükseldi

Dünyanın en zor yarışlarından olan Dakar Rallisi’nde mücadele veren Toyota, 3 etabın sonunda liderliğe yükseldi.

TM Dijital Haber Merkezi

Her yıl düzenlenen ve araçların kondisyonunu ciddi şekilde ölçen Dakar Rallisi bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor. Toyota’nın da yer aldığı bu yarışta, Toyota’nın dayanıklılığı ile bilinen Pick-Up’ı Hilux, Toyota GAZOO Racing SA adına yarışıyor.

Üzerinde yapılan değişlikler ile çok zorlu koşullara uygun hale getirilen Hilux, Al Attiyah ve Mathieu Baumel ile mükemmel bir mücadele çıkarıyor. Yapılan 3 etabın ardından en iyi ikinci zamanı elde eden yarışmacılar, genel klasmanda liderliğe yükseldiler.

Peru’da kalın ve yoğun kumlar arasında geçen 3’üncü etabında Toyota Hilux’ın üstünlüğü açık bir şekilde görüldü. Liderliği ele geçiren Al Attiyah, etabın sonunda, “Bugünün etabı aşırı derecede zorluydu. Birçok büyük kum tepesini aştık ve benim deneyimlerime göre Dakar da şu ana kadar gördüğüm en zorlu etaptı.” dedi.

10 etaptan oluşan rallide, 4. etapta tamamı kum ve kayalardan oluşan 351 km’lik bölgeden geçilecek. Yarışmacılar 5. ve son etapta ise 450 km yol kat edecek. Dakar Rallisi, 17 Ocak’ta Peru’nun başkenti Lima’da tamamlanacak.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Milli Savunma Bakanlığı Babalar Günü içi,n duygulandıran bir video yayımladı</p>

Mehmetçik´ten Tüm Babalara Mesaj Var!

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Rus lider Putin’den Çinli mevkidaşı Xi Jinping’e sürpriz

Göbeklitepe'de yeni rekor