• $8,1835
  • €9,8688
  • 471.199
  • 1328.55
27 Haziran 2018 Çarşamba 09:24 | Son Güncelleme:

Toyota Camry hibrit sistemle Avrupa’ya geri dönüyor

Toyota Camry hibrit sistemle Avrupa’ya geri dönüyor

14 yıllık yokluğunun ardından Toyota Camry’yi Avrupa’ya yeniden getiriyor. Model burada gelecek yıl satışa çıkacak. Toyota modelin Batı Avrupa’da piyasaya sunulacağını söylüyor.

Lansmanı geçen yıl Detroit Auto Show’da yapılan sekizinci nesil model Toyota’ya göre yeni 2.5 litre hibrit elektrikli sisteme sahip, kendinden şarjlı hibrit bir otomobil olacak. Firma otomobilin Avrupa versiyonuyla ilgili başka bilgi vermedi.

Avrupa versiyonunun Amerikan kardeşiyle aynı mekanik parçaları paylaşması bekleniyor. Bu da 206 PS güç çıkışı ve 250 Nm torka sahip 2.5 litre I-4 yanmalı motor ve 120 PS gücünde, 202 Nm torka sahip elektrikli motorun birarada bulunacağı bir sistem anlamına geliyor.

Kuzey Amerika versiyonu Toyota Camry Hybrid iki voltajlı pil kullanıyor: 259V ve 245V. Otomobil sekiz vitesli otomatik şanzıman ya da eCVT şanzımanla alınabiliyor.

Toyota’dan yapılan açıklamada “Camry yeni sekizinci nesilde TNGA mimarisinin tüm mühendislik ve tasarım avantajlarını yansıtacak. TNGA platformu otomobilin sürüş keyfi, çekici stili, kalitesi, verimliliği ve inovatif, kullanıcı dostu teknolojileri üzerinde kilit rol oynuyor.” denildi.

2018 Toyota Camry Hybrid ABD’de üç donanım seviyesiyle geliyor. İlk donanım seviyesi LE’nin fiyatı 27.950 dolar, bunu 29.650 dolara satılan SE ve 32.400 dolara satılan XLE takip ediyor.

Otomobil Batı Avrupa’ya geldiğinde iki Auris Hybrid modelinden (hatchback ve station), C-HR Hybrid modelinden ve giriş seviyesi RAV4 Hybrid’den biraz daha pahalı olabilir.

<h3>'BU TEKNOLOJİNİN DAHA ÜST VERSİYONUNU TÜRKİYE YAKALAMIŞ DURUMDA'</h3><p>Karadan havaya hava savu

Yerli ve Milli Hava-Hava Füze Sistemleri Neden Önemli?

Selçuklu motifleri buğday sapından üretilen kağıtlarla geleceğe taşınıyor

Türkiye, Kuzey Makedonya ordusuna üniforma bağışında bulundu

Edirne'de kaybolan yaşlı adamı Tunca Nehri'nde arama çalışmaları sürüyor