• $ 5,9589
  • € 6,5584
  • 300.765
  • 119916
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Tesla araç fiyatlarını artırıyor

ABD merkezli elektrikli araba üreticisi Tesla, planlandığı üzere çeşitli mağazalarını kapatma kararına getirdiği revizyon sonrası, 18 Mart´tan itibaren araba fiyatlarını yüzde 3.0 artıracağını duyurdu.

Tesla´dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu değerlendirme yapıldı:

"Önemli ölçüde birçok mağazanın açık tutulma kararının ardından Tesla küresel olarak araç fiyatlarını yüzde 3.0 yükseltmek durumunda kaldı. Bir diğer deyişle, ilk duyurumuzun yarısı kadar mağaza kapatacağız fakat bu durumda masraf tutarları da planlananın yarısı kadar olacak."

Tesla açıklamasında, en ucuz aracı olan Model 3´ün 35 bin dolardan satılmaya devam edeceğini, ancak, Model 3´ün diğer modelleri, Model S ve Model X fiyatında artış olacağının altını çizildi.

Şirket açıklamasında ayrıca çoğu satışın internet üzerinden yapılacağını fakat bazı mağazaların müşterilere "telefonlarından birkaç dakika içinde nasıl Tesla sipariş edebileceklerinin" gösterilmesi amacıyla açık kalacağını belirtildi. Tesla açıklamasında ayrıca, müşterilerin test sürüşlerine çıkabileceği ve satın alımın hemen sonrasında araçlarını almak isteyen müşteriler için "depoda az miktarda aracın" bulundurulacağı vurgulandı.

(DHA)


<p>Olay, Rusya´nın Perm Krayı´nda bulunan Solikamsk şehrinde önceki gün meydana geldi. Marketin güve

Rusya´da Eski Koca Dehşeti: Boşandığı Eşini Ateşe Verdi

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Estetikli ünlüler hangileri? İşte 'Bende estetik yok' diyen ünlülerin muazzam değişimi!

Hayatınızı kolaylaştıracak buluşlar