• $7,6604
  • €8,9115
  • 458.493
  • 1124.17
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Eylül 2019 Pazartesi 08:00 | Son Güncelleme:

SUV'dan sonra elektrikli otonun da lideri olacak

SUV'dan sonra elektrikli otonun da lideri olacak

Önümüzdeki yılı LEAF yılı ilan ettiklerini açıklayan NIssan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, “Pazar yüzde 36 küçülürken yüzde 0.6 büyüdük. SUV’dan sonra LEAF ile elektriklilerin de lideri olacağız” dedi. 

SÜMER DEMİRCİLER

Ülkemizde SUV pazarının en çok satış yapan markası Nissan, hedeflerini büyüttü.  “2018’de Türkiye toplam otomotiv pazarının yüzde 36 küçülmesine rağmen, NISSAN Türkiye olarak yüzde 0,6 ek pazar payı aldık ve pazar payımızı yüzde 4,2 gibi bir orana çıkarttık” açıklaması yapan NIssan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, “SUV olarak bakıldığında bu sınıfta yüzde 15’lik payımız var. Bu rakamla biz Türkiye’de SUV pazarının lideri konumundayız. Lokomotifimiz Qashqai’ye tek başına baktığımızda yüzde 12,3 ile sınıfının lideri konumunda” dedi. 

LEAF SONUNDA GELİYOR 

Dünyanın en çok satan yüzde 100 elektrikli otomobili LEAF’i önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye pazarına sunacaklarını açıklayan Doğueri, “Bugünkü şartlar altında elektrikli araç pazarının kesinlikle lider markası olacağız. Türkiye’de LEAF’i test ettik ve şu an son detayları çalışıyoruz. Elektrikli araç pazarı şu an gelişmekte olan bir pazar ve NISSAN olarak SUV liderliğimizi elektrikli araçlara da taşıyacağımıza inanıyoruz. LEAF’in 40 ve 60 kilovat’lık iki adet pil tipi mevcut, menzili 170 km’den başlıyor, 450 km’ye kadar çıkıyor” diye konuştu. 

9 ÜLKE TÜRKiYE’YE BAĞLI

Nissan Türkiye’ye 9 ülkenin sorumluğunun verildiğinin altını çizen Doğueri, “Fas, Tunus, Cezayir, Sudan, Özbekistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Türkmenistan ülkelerinin sorumluluğu Türkiye’ye bağlı. Bölgenin toplam yıllık pazar büyüklüğü 1 milyon adede ulaşıyor” açıklaması yaptı. Renault-Nissan-Mitsubishi hakkında da bilgiler paylaşan Doğueri, 2018’de 5,6 milyonluk satışla yüzde 5,6 büyüme yaşandığını NISSAN’nın en çok satan marka olduğunu açıkladı.

MICRA VE JUKE YIL SONUNDA

Kasım ayında 1.3 lt benzinli motorlu yeni X-TRAIL’i getireceklerini vurgulayan Doğueri, ”Yeni MICRA’yı, 1.0 litre, 99 beygir motor düz ve otomatik vites olarak, ekim sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz. MICRA sınıfından yüzde 2,5-3 pay alacak. Global tanıtımı yeni JUKE modelimiz de eşzamanlı olarak Türkiye pazarına sunulacak” diye konuştu. 

PAZAR 400 BiNi GEÇER 

Yılın son çeyreğinde Türkiye pazarının düşen kredi faizleri ve gerileyen kur ile birlikte yükselmeye başladığını vurgulayan Emre Doğueri, yıl sonunda 400 binin üzerinde bir pazar beklentisi olduğunu belirtti.

<p></p><p><span >Erzincan'da bir kafeteryanın ikinci katının penceresinden atılan paraları çevreden

Kafeden sokağa binlerce lira saçıldı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Erzincan'da kamyonet şarampole devrildi: 7 yaralı

İlk kez göreceğiniz garip kaş tasarımları