• $ 5,4728
  • € 6,2147
  • 229.768
  • 104.546
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Porsche’den dikkat çeken teknoloji yatırımı!

Gelecekte otomotiv sektörüne otonom araçların hakim olacağının farkında olan üreticiler teknoloji yatırımlarına hız vermeye başladı. Bu kapsamda Alman otomobil devi Porsche, İsviçre merkezli teknoloji şirketi WayRay’e yatırım yaptı.

x

Holografik artırılmış gerçeklikten yararlanan baş üstü göstergesi teknolojileri geliştiren ve bu kapsamda sanal nesnelerin sürüş deneyimine kusursuz bir şekilde entegrasyonu üzerine çalışan şirket, 2012 yılında Zürih’de kuruldu.

Porsche, İsviçre merkezli WayRay şirketine yatırım yaptı!

WayRay’in fonlama sürecine stratejik ana yatırımcı rolüyle katılan Porsche’nin yanı sıra pay sahibi şirketler arasında Hyundai Motor, JVCKENWOOD, yatırım fonları ve Alibaba Grubu yer alıyor. Böylece toplanan fon 80 miyon doları buldu.

Porsche ile yapılan işbirliğinin baş üstü göstergelerin otomotiv endüstrisindeki kullanım alanlarının genişletilmesine büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor.

WayRay’in kurucusu ve CEO Vitaly Ponomarev: “Bir derin teknoloji şirketi olarak, bizi holografik artırılmış gerçeklik görüntüleme sistemleri ve yeni arayüzlerin çok ötesine taşıyacak temel nitelikte inovasyonlar yaratmaya çalışıyoruz.

Porsche gibi otomobil üreticileri ve güçlü birer yatırımcı olarak şirketlerle birlikte yürüttüğümüz projelerimizin sayısının giderek artması, şirketimizin büyümesine giden yolu açtığı gibi, daha karmaşık inovasyonlar geliştirme konusunda kendimize daha fazla güvenmemizi sağlıyor.” ifadelerine yer verdi.

(sdnet)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Bursa’da bir motosiklet sürücüsü, trafikte seyir halindeyken rubik küpü çözdü. Çılgın motosikletli,

Motosiklet üzerinde rubik küp çözdü, oyun oynadı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

En yetenekli 'gurbetçi' futbolcular!

ABD'nin orta batı eyaletlerinde sel nedeniyle binlerce kişi tahliye edildi

Maksat Yarışmak Olsun - 18 Mart 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Yaşlılarda beslenme - 27 Şubat 2019