• $ 5,8867
  • € 6,5018
  • 281.597
  • 95257.6
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Otomobil fuarlarında kan kaybı hızlanıyor

Her geçen gün daha fazla markayı kaybeden otomobil fuarları eski popülerliğini yitiriyor. Eylül ayında açılacak Avrupa’nın en önemli fuarlarından olan Frankfurt’a şimdiden 22 marka katılmayacağını açıkladı. 

SÜMER DEMİRCİLER

Avrupa’nın en eski ve en önemli otomobil organizasyonlarından olan Frankfurt Otomobil Fuarı (IAA) eylül ayında kapılarını açmaya hazırlanıyor. Ancak her yıl artan kan kaybından Frankfurk’un da etkilendiği görülüyor. Daha şimdiden fuarda en az 22 markanın yer almayacağı netleşti. 

YENİ YOLLAR ARIYORLAR 

Rolls-Royce, Aston Martin, Nissan, Renault, Alp, Dacia, Mitsubishi ve GM markaları Chevrolet ve Cadillac IAA’da yer almayacağını daha önce açıklamıştı. Mazda en son fuara katılmayacağını, potansiyel müşterilere ulaşmak için Almanya’da özel organizasyonlar yapacağını açıkladı. Japon üretici Toyota da fuara katılmayacak. 

SADECE OPEL KATILACAK

Paris’te ev sahibi olmanın rahatlığıyla gövde gösterisi yapan PSA markaları Peugeot, Citroën ve DS de Alman markaların hakimiyetindeki Frankfurt’ta olmayacak. Ancak Alman kimliği öne çıkartılmak istenilen Opel, Frankfurt’ta bulunacak. Bu yıl IAA ürün gamımıza uymuyor açıklaması yapan Renault yetkilileri, Dacia ve Alpine olarak fuarda yer almayacaklarını duyurdu. 

İSTANBUL’A YENi KONSEPT

İstanbul’da TÜYAP ve Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) işbirliğiyle düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı en son kapılarını 2017’de açmıştı. 11 gün açık kalan ve yarım milyon ziyaretçiyi ağırlayan fuar bu yıl yeniden düzenlenemedi. Önümüzdeki süreçte yeni bir konseptte açılması planlanan fuar için konuşan ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, “İstanbul Autoshow’u dünya otomotiv fuarlarındaki trendleri kapsayacak şekilde geliştirilmesinin ardından yeni konsept ve tarihiyle tüketiciler ile buluşturuyor olacağız” açıklaması yaptı. 

BÜTÇELER DARALIYOR 

Otomobil fuarlarından kaçışın en büyük nedeni yükselen maliyetler.  Örneğin BMW, anavatanındaki fuarda daha önce 25 milyon euro harcarken, bu yıl 6 milyon euro harcamayı planlıyor. Bu da 2017’de 11 bin metrekarelik standın neredeyse 4 kat küçülüp 3 bin metre kareyle inmesi anlamına geliyor

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri A Grubu karşılaşmasında Kosova dün akşam evi

Vedat Muriç´in Galibiyet Dansı Sosyal Medyada Büyük Beğeni Topladı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

4 metrelik kral kobra yılanı kanalizasyondan çıkarıldı

PKK-YPG'li teröristler sivil kıyafetler giyip kaçıyor