• $8,0264
  • €9,6162
  • 456.214
  • 1407.76
28 Haziran 2018 Perşembe 10:08 | Son Güncelleme:

Kazada Tesla'nın bataryası iki kez alev aldı

Kazada Tesla'nın bataryası iki kez alev aldı

Mayıs ayında bir Tesla aracının duvara çarpmasıyla gerçekleşen kazadan sonra bataryanın iki kez alev aldığı ortaya çıktı. Batarya konusunda zaten tartışmaların odağında olan şirket, geçmişte de benzer batarya problemleri yaşamıştı


ABD’nin Florida eyaletinde 8 Mayıs’ta gerçekleşen bir kaza, 2 gencin ölümüne ve bir diğerinin de yaralanmasına yol açmıştı. Federal araştırmacıların yayınladığı rapora göre gerçekleşen kazadan hemen sonra Tesla Model S’nin bataryasının iki kez alev aldığı ortaya çıktı. İtfaiyeciler alevleri güçlükle kontrol altına aldı.

Rapora göre saatte 186 kilometre hızla yol alan Tesla Model S’nin 18 yaşındaki sürücüsü, direksiyon hakimiyetini yitirerek bir residansı çevreleyen duvara çarptı. Görgü tanıklarının ifadesine göre çarpışmadan sonra araç patlamayla alev almaya başladı. İtfaiyeciler olay yerine vardığında alevler içinde kalmış olan otomobili söndürmek için 300 galon su ve köpük kullandılar.  

Aracın lityum iyon bataryasının bir kısmı güvenlik için çıkarılmasına ve bataryanın geri kalanında alevlerden bir iz olmamasına  rağmen kazadan sonra araç kaldırılırken batarya tekrar alev aldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesinden sonra araç depolama alanına götürüldü ancak batarya orada tekrar alev aldı.

Bir Tesla aracının bataryasının kazadan sonra alev alması ilk kez olmuyor. Model X SUV’ın Kaliforniya’da karıştığı bir kazada aracın bataryası 5 gün sonra alev almıştı. Şirketin batarya konusunda başı daha epey ağrıyacak gibi görünüyor.

<h3>Süper Lig'in 35. haftasında Beşiktaş, MKE Ankaragücü'nü konuk edecek. Cuma günü oynanacak olan B

Beşiktaş - Ankaragücü Maç Önü

Kartal sahilinde görülen deniz salyası endişe yarattı

Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonundan 150 eser beğeniye sunulacak

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlama: 1 ölü, 12 yaralı