İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.8278
  • 5.6539
  • 193.22
  • 89897
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

İstanbul’da kaza sayısı azaldı!

Türkiye’nin en hareketli şehri olan İstanbul’da yapılan araştırmaya göre bir yıl öncesine göre kaza sayılarında azalma meydana geldi.

x

Türkiye’nin beş büyük şehrinden alınan verilere göre, hafta içinde ve hafta sonunda meydana gelen trafik yoğunlukları ölçüldü. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya’da yaşanan trafik yoğunu 11 Eylül-26 Kasım 2017 tarihleri arasında alınan verilere göre yapan Yandex, şu bilgilere ulaştı.

İstanbul’un en yoğun günleri Çarşamba ve Cuma

Yapılan analize göre trafiğin en sıkışık olduğu saatler, hafta içinde herkesin işe ya da okula gittiği sabah saatleri ile eve döndüğü akşam saatleri olduğu belirlendi. Cumartesi günü ise en yüksek trafik yoğunluğunun yaşandığı günlerden oldu.

İzmir’de trafik yoğunluğu öğle saatlerinde İstanbul’u geçti

Analize göre İstanbul’un ardından en yoğun trafiğe sahip olan şehir ise İzmir oldu. İzmirliler özellikle Cuma günleri akşam saatlerinde yoğun trafikle karşılaştılar. Ayrıca İzmir’in trafik yoğunluğu, hafta içi 12:00-15:00 saatleri arasında İstanbul’u bile geride bıraktı.

Antalya en az trafiğe sahip şehir

İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa en yoğun trafiğe sahip şehirler olurken, Antalya ise bu şehirler arasında en az trafiğe sahip il olarak ön plana çıkıyor.

Ankara’da ise trafik yoğunluğu İzmir ile nereyse aynı seviyeye sahip. Bursa’da ise hafta sonlarında trafik fazlasıyla artış gösteriyor.

İstanbul’da trafik kazaları azaldı

Trafik yoğunluğu rekoruna sahip olan İstanbul’da, trafik sıkışıklığının bir nedeni de trafik kazaları. Artan trafikle birlikte artan dikkatsizlikler kaza olaylarının daha sık yaşanmasına neden oluyor. İstanbul’da bir önceki yıl 7500 civarında yaşanan trafik kazaları bu yıl 4000 civarına geriledi. Bu araştırmada boğaz köprüleri, ana yol ayrımları ve kavşaklar da en çok trafik kazasının gerçekleştiği yer aldı.  

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Adnan Oktar ve müridlerine yönelik düzenlenen operasyonun ardından, örgütle ilgili yeni detaylar da

Adnan Oktar örgütü liseli kızları ağına böyle düşürüyormuş

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

98 milyon lira unutuldu

Türkiye'yi uçuracak adım

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/_codes/picomm_detay_sagframe_dyn.asp, line 2

The include file '/_data/main/home.txt' was not found.