• $8,0276
  • €9,6261
  • 456.042
  • 1407.76
26 Şubat 2019 Salı 15:33 | Son Güncelleme:

Fransızlar vites büyüttü!

Fransızlar vites büyüttü!

Fransız PSA Grubu, Peugeot, Citroen, DS, Opel ve Vauxhall markalarında 116 yeni modeli piyasaya sürüp, elektriklenme sürecini hızlandırmayı planlıyor.

(TM Dijital Haber Merkezi)

Gelişen dünyada markalarda hızlanma hedeflerini artırıyor. Fransız PSA Grubu ise bu hızlanma işini fazlasıyla ciddiye alanlardan. 2014 yılında planlayıp 2016 yılında uygulamaya başladıkları plan ile 5 yılda büyük bir ivme ile büyüyen grup, ilk plan başlattığı yıldan bu yana Opel ve Vauzhall’ı satın alarak, büyük bir sıçrama yaşadı.

Planın ikinci aşamasında 2019 yılından 2021 yılına kadar sürecek bir strateji izlenecek. Şirketin yeni pazarlarda yer alabilmesi ve yeni ürün yelpazesine sahip olmasını sağlayacak bu strateji, elektrifikasyon ve dijital teknolojiye odaklanarak büyümeyi hedefliyor.

Grubun başkanı olan Carlos Tavares, “Dönüşümümüzü sürdürmeye devam edeceğiz ve her bir zorluğa rakiplerimize karşı çıkma fırsatı olarak yaklaşacağız” dedi.

KUZEY AMERİKA EN BÜYÜK HEDEF

PSA Grubu, Avrupa dışındaki satışlarını 2021 sonuna kadar yüzde 50 arttırmayı hedefledi. Bunu başarmak için, Kuzey Amerika pazarında Peugeot, Hindistan’da Citroen ve Rusya’da da Opel’i piyasaya sunmayı planlayan marka, Kuzey Amerika’ya dönüşü ile bir çok yatırımını da hayata soktu. 1958 yılında ilk defa Kuzey Amerika pazarına giren marka, azalan satışlar nedeniyle 1991 yılında pazardan çekilmişti. Meksika’da otomobil satışına devam eden markanın otomobilleri günümüze kadar Kuzey Amerika pazarının gereksinimlerini karşılayamamıştı.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERDE YENİ BİR HAYAT

PSA Grubu’nun 2021 yılına kadar piyasaya süreceği 116 modelinin içerisinde konsept modeller de yer alıyor. Büyük bir büyümenin hedefi olan bu araçların içerisinde ticari araçlarda görebilmemiz muhtemel. PSA Grubu’nun buradaki amacı, grubun model yaş aralığını 3.5 yıla indirmek olduğunu söyleyebiliriz.

PSA Grubu, yakın bir zamanda hibrit ve tam elektrikli sistemlerini tanıtmaya başladı. Bu çalışmalar ile 2021 yılında modellerinin yarısının hibrit ve elektrikli olarak sunacak olan grup, 2025 yılına kadar tüm modellerini elektrikli olarak karşımıza çıkartacak.

PSA Grubu aynı zamanda işletmelerin filolarında kullanmaları için hidrojenle çalışan araçlar sunmayı planlayan marka, Free2Move isimli markasını da bu kapsamda geliştirecek.

2018’DE REKOR SATIŞ

PSA Grubu, 2018 sonuçlarını da açıkladı. Kombine olarak markalar yüzde 6.8 artışla 3.88 milyon araç sattı. Grubun gelirleri yüzde 18.9 artışla 78.73 milyar Euro’ya yükseltti. Özellikle 2018 yılında dikkat çeken olay ise Opel ve Vauxhall markasının 20 yıldır ilk defa kâr etmesiydi. 

<p><strong>ABD Başkanı Joe Biden'ın bugün Afganistan'dan asker çekme konusunda yapacağı konuşmanın d

ABD'nin Afganistan'dan çekilmesi sembolik mi?

Kartal sahilinde görülen deniz salyası endişe yarattı

Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonundan 150 eser beğeniye sunulacak

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlama: 1 ölü, 12 yaralı