• $8,0617
  • €9,6779
  • 457.836
  • 1407.76
27 Şubat 2019 Çarşamba 09:31 | Son Güncelleme:

Toyota Corolla’lar farklı ve güçlü versiyonlarıyla Cenevre’de olacak

Toyota Corolla’lar farklı ve güçlü versiyonlarıyla Cenevre’de olacak

Toyota’nın Auris modelini raflara kaldırmasının hemen ardından, Corolla modelinin farklı ve güçlü versiyonları ortaya çıkmaya başladı.

(TM Dijital Haber Merkezi)

Toyota’nın ani bir kararla raflara kaldırdığı ve yine ani bir kararla yollara çıkarttığı otomobili Corolla HB, yeni modelleri ve yeni donanımları ile çeşitliliğini arttırıyor. Bu yıl yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni iki donanımını tanıtacak olan Corolla HB, hızlı versiyonu ile fuarda boy gösterecek. Corolla’nın station vagon versiyonunun arazi kostümü giymiş hali olan TREK ise Cenevre’de Toyota’nın yeniliklerinden olacak.

HIZ VE SPORTİFLİK ONDAN SORULACAK

Hatchback ve Touring Sports versiyonlarında sunulacak olan GR Sport donanımı, 1.8 ve 2.0 litrelik kendini şarj edebilen hibrit motorlar ile sunulacak. Koyu krom ön panjuru, farklı tasarıma sahip yan eşikleri ve aracın arka difüzörü daha dinamik bir görüntü sunuyor. Bu versiyona özel tasarlanan 18 inçlik jantlar ise aracın gücüne vurgu yapıyor. Deri parçalara sahip siyah kumaş spor koltuklar ve opsiyonel olarak tamamen deri döşemeler tercih edilebiliyor. Direksiyon ve vites kolunda siyah ve kırmızı dikişler sportif tasarıma vurgu yapıyor.

DAĞ TAŞ GEZMEK İSTEYEN AİLELER İÇİN

Toyota’nın Cenevre’de tanıtacağı diğer model ise, hafif arazide gezintiye çıkmayı seven aileler için. Yeni Corolla TREK versiyonu, Touring Sports modellerinde 1.8 ve 2.0 litre hibrit motor seçenekleri ile yer alacak. Avrupa C segmentinde, crossover tarzı araçlarla station wagonları harmanlıyor. Corolla Trek, Trek bisikletleri ve Toyota arasındaki işbirliğinin bir ürünü olarak öne çıkacak. Aktif yaşam tarzına sahip aileleri hedefleyen Corolla Trek, standart modele göre 20 mm daha fazla sürüş yüksekliğine sahip. Farklı crossover tarzını önde ve arkadaki alt korumalar, özel 17 inç alaşım jantlar, arka koyu camlar, sis lambaları ve LED farlarla ortaya koyacak. Corolla Trek’in kabininde ise, 7 inç TFT bilgi-eğlence ekranı, modele özgü iki tonlu koltuklar ve ahşap dekoratif kaplamalar yer alacak.

<p>Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, 'Kanada'nın S/İHA'larımızın adeta destan yazdığı 'Karab

S/İHA'lar için ambargo tartışmaları

Kartal sahilinde görülen deniz salyası endişe yarattı

Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonundan 150 eser beğeniye sunulacak

Irak'ın başkenti Bağdat'ta patlama: 1 ölü, 12 yaralı