• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
25 Şubat 2019 Pazartesi 13:50 | Son Güncelleme:

Bu otomobil ile park sorununa son!

Bu otomobil ile park sorununa son!

Seat, şehir içlerinde oluşan trafik problemini çözmek için bir otomobil tasarladı. Elektrikli olan bu otomobil aslında dört tekerlekli bir motosiklet olarak karşımıza çıkıyor.

(TM Dijital Haber Merkezi)

Otomobil dünyasındaki tüm gelişmeler artık elektrikli otomobiller üzerine oluyor. Elektrikli otomobiller dışında şehirlerde oluşan trafik problemi, markaların çözüm üretme çabalarının bir parçası oluyor. Renault’un yıllar önce tasarladığı ve satışa sunduğu Twizy modelinin bir benzeri de Seat markasından geliyor. Bu yıl yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak olan otomobil, Renault Twizy’nin biraz daha modern versiyonu gibi görünüyor.

MOTOSİKLETE BENZER GÖRÜNTÜ OTOMOBİL KONFORU

Seat’ın tanıtacağı Minimo konsept otomobil, elektrikli yapısı sayesinde şehirde yaşayanlar için yakıt tüketimi derdini ortadan kaldırıyor. Tek fara sahip olan bu araçta, yukarı açılan kapılar yine Renault Twizy modelini anımsatıyor. 17 inçlik jantlara sahip olan otomobil, 2.5 metre uzunluğunda ve 1.24 metre genişliğinde. A segmenti bir otomobilin neredeyse yarısı boyutlara sahip olan araç, 1+1 şeklindeki oturma düzenine sahip. Üzerinde cam bulunan kapılar sayesinde iç mekanda daha sıcak bir hale gelen konsept, tek şarjla 100 km menzile sahip. Direksiyon arkasında yer alan büyük ekran sayesinde bilgi eğlence sistemi sunan otomobilde kablosuz Android Auto seçeneği de kullanılıyor.

 

<p>Belarus'ta askeri darbe planladığı iddia edilen kişilerin videosu ortaya çıktı. Belarus'ta gizli

Belarus'ta gizli kamera ile kayda alındı: 1 numaralı görevin onu ortadan kaldırmak

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı