• $8,5544
  • €10,0761
  • 495.254
  • 1351.59
24 Aralık 2014 Çarşamba 13:08 | Son Güncelleme:

Bedelli için otomobili satıyoruz

Bedelli için otomobili satıyoruz

Türkiye’nin en büyük otomobil ilan sitelerinden Tasit.com, bedelli askerlik yasasının ikinci el otomobil pazarını nasıl etkilediğini gösteren bir inceleme yayınladı.

Türkiye’nin en büyük otomobil ilan sitelerinden Tasit.com, bedelli askerlik yasasının ikinci el otomobil pazarını nasıl etkilediğini gösteren bir inceleme yayınladı.

İkinci el otomobil almayı düşünen kişilerle gerçekleştirilen araştırmanın sonucuna göre bedelli askerlik ödemesini yapmakta ilk tercih edilen yol “arabayı satmak”.

2.746 kişinin katılımıyla gerçekleşen ankete katılanların yüzde 39,3’lük bir kısmı bedelli askerlik ödemesini aracını satarak yapmayı tercih edeceğini söylerken, “banka kredisi” kullanmayı seçeceklerini söyleyenler ikinci sırada geliyor.

Bedelli askerlik ödemesinde en az tercih edilen seçenek yüzde 16 ile “yakınlardan borç almak” olmuş. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlerin araçlarını bir an önce elden çıkarmak istemelerine neden oluyor. Tasit.com’da bedelli askerlik nedeniyle satışa çıkarılan ilan sayısında da artış gözlenmiş.

Bundan 3 sene önceki bedelli askerlik uygulaması, ikinci el otomobillerde ortalama fiyatlara yüzde 3 oranında düşüş olarak yansımıştı diyen Tasit.com İş Geliştirme Direktörü Veysel Aksak sözlerine şöyle devam etti;  “ Yılın bu zamanı hem sıfır otomobil pazarında hem de ikinci el otomobillerde arzın arttığı ve fiyatların daha cazip hale geldiği bir dönem. Bedelli askerlik ödemesini aracını satışa çıkararak yapmak isteyenlerin ortalama fiyatları nasıl etkilediğini önümüzdeki günlerde söyleyebileceğiz.”

<p>'Bir takım kuruluşlar Türkiye'deki medya kuruluşlarını  fonluyorsa bunun bir bedeli var. Bu kurul

Emin Pazarcı: Dijital vatan tehdit altında

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak

Metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir?