• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
28 Şubat 2019 Perşembe 17:09 | Son Güncelleme:

Avrupa’ya 200 bin elektrikli otomobil

Avrupa’ya 200 bin elektrikli otomobil

Elektrikli otomobiller yolları hızla fethetmeye başladılar. Elektrikli otomobil üretmeye son hızla devam eden Renault, Avrupa’da 2011 yılından bu yana 200 bin araç satışı gerçekleştirmiş.

(TM Dijital Haber Merkezi)

Elektrikli otomobillerin hızla artan satışları, markalarında yeni rekorlar kırmalarına neden oluyor. Daha önce hiç elektrikli otomobil üretmemiş otomobil üreticilerinin elektrikli otomobil için çalışmalar yapmaları ise bizleri heyecanlandırıyor. Renault’ta elektrikli otomobil konusunda öncü olmaya çalışan markaların arasında yer alıyor. Nissan ile birlikte elektrikli otomobiller konusunda büyük geliştirmeler yapan marka, Fransa’da sembolik sınır olan 100 bin adet elektrikli otomobil satış hedefine ulaştı. Avrupa’da da toplamda 200 bin otomobil satan Renault, bu sayede elektrikli araç satışında ilk 3 içerisinde yer alıyor.

UZUN YOLCULUĞUN İLK ADIMI

Renault Grubu Elektrikli Araç Kıdemli Başkan Yardımcısı Gilles Normand, ”Bugün, Avrupa’da 200 binden fazla müşteri, elektrikli araçta Renault’u tercih ettiğini söylemekten gurur duyuyoruz! Bu elbette, uzun bir yolculuğun daha sadece ilk adımı. Geçtiğimiz on yıl için açıkça belirtmiş olduğumuz hedefimiz, elektrikli mobiliteyi herkes için kullanılabilir hale getirmekti. Renault Grubu 2022 yılı itibariyle tüm satışlarının yüzde 10’unu elektrikli otomobil olarak hedefliyor. Bunu başarmak için, bu tarih itibariyle ürün gamında sekiz elektrikli otomobil yer alacak. ”diyerek Renault’un hedeflerini ortaya koydu.

HERKESE HİTAP EDEN ELEKTRİKLİLER

ZOE, Kangoo Z.E., Master Z.E ve Twizy dörtlüsünden oluşan, pazardaki en çeşitli elektrikli araç ürün gamına sahip olan marka, genişleyen ürün gamı, daha güçlü motorlar veya daha hızlı şarj ile sürekli olarak iyileştiriliyor. Ürün gamının en çok satan iki modeli: şehir otomobili ZOE ve Kangoo Z.E. Van. ZOE geçtiğimiz yıl, 18 bin adedi Fransa’da olmak üzere toplamda 40 bin satış adedi ile pazarda en yüksek satış adetine sahip elektrikli otomobil oldu. Altı yıllık pazar başarısını daha da geliştiren model, 300 kilometre sürüş menzili ve uygun fiyatı ile ilgi çekici olmayı başarıyor. Kangoo Z.E, 2018 yılında yüzde 51,5’lik pazar payı ile elektrikli hafif ticari araç satışlarında Avrupa’da tartışmasız lider konumda bulunuyor.

<p>Ankara'da boşanma aşamasında olduğu eşine karşı koruma tedbiri bulunan L.S. 4 aylık bebeği Asya S

Koruma tedbiri olan baba minik Asya'yı annesinden böyle kaçırdı! İşte o anlar...

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı