• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
02 Temmuz 2020 Perşembe 09:14 | Son Güncelleme:

Yüzünüz kaş tasarımına uygun mu? Kaş tasarımı uygulaması kimlere yapılıyor?

Yüzünüz kaş tasarımına uygun mu"  Kaş tasarımı uygulaması kimlere yapılıyor"
IHA

Kaşlar, yüz ifadesi için büyük bir öneme sahip. Seyrek, renksiz ve şekilsiz kaşlara yapılacak uygulama ile bambaşka bir yüz ifadesi olabileceğini belirten uzmanlar, kaş tasarımı uygulamasını anlattı.

Kaş tasarımı uygulaması nedir? Kaş tasarımı kimlere yapılır? vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Yüz ifadesinde büyük bir öneme sahip olan kaşlar, birtakım uygulamalarla istenen şekle getirilebiliyor. Peki, kaş uygulaması nedir?

İHA'ya açıklamalarda bulunan Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uzmanı ve İç Mimar Sevim Alan, “Kaşlara yapılan uygulama ile yüz ifadenizde önemli değişiklik sağlanması mümkün.” dedi.

Kaş tasarımlarının büyük ilgi gördüğünü söyleyen Alan “Seyrek, renksiz ve şekilsiz kaşlarınız var ise kaşlarınıza yapılacak uygulama ile bambaşka bir yüz ifadeniz olabilir.” dedi.

KAŞ TASARIMI UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Kaş tasarımı uygulamasının Microblading olarak bilindiğini hatırlatan Alan, şöyle tasarımın nasıl yapıldığını ise şöyle anlattı:

“Bu işlem için öncelikle özel ölçüm aletleriyle kaşlarınız simetrik bir şekilde çizilerek yeni kaşınızın şekli belirlenir. Çok iğneli bir kalem ve organik boya kullanılarak uygulama yapılır. Bu işlem genellikle ağrısızdır. Kaşınızın yapısına göre 1 saat kadar sürmektedir. Bu uygulama da kötü sonuçlar ile karşılaşmak istemiyorsanız alanında uzman kişilere uygulama yaptırmanız gerekmektedir. Paylaştığımız uygulama fotoğraflarında kadınların üzerindeki değişim herkesi hayrete düşürüyor. En çok yaptığımız uygulama şekli Lady Gaga kaşıdır. Müşterilerin sürekli Lady Gaga kaşı yapmamızı talep ediyor”
<p>Okurlarından gelen 'Kullanmış olduğunuz dil, çoğu kez 'ağdalı ve anlaşılması güç' noktasında gele

'Türkçenin inceliklerini kullanmazsak yok olup gidecek'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da Pkk'ya şafak operasyonu

Balıkçıların buz tutan nehirdeki zorlu mücadelesi