• $7,9431
  • €9,4042
  • 487.97
  • 1204.07
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Temmuz 2020 Salı 16:21 | Son Güncelleme:

Yazın yeni trendi: Kalıcı dudak renklendirme ve eyeliner

DHA

Koronavirüs güzellik trendlerini de değiştirdi. Bu yazın en popüler uygulamaları arasında kalıcı dudak renklendirme ve eyeliner yer alıyor. Çünkü maske kullanımı ile makyaj zor bir hâl aldı. Peki, dudak renklendirme nasıl yapılıyor? İşte güzellik sırları...

Covid-19 önlemleri cilt bakımına ve güzellik trendlerine de yansıdı. Özellikle maskeler ruj kullanımını zorlaştırdı. Bu duruma karşı soluğu güzellik merkezinde alanlar, ruj yerine kalıcı dudak renklendirme uygulamasına başvurdu. Peki, dudak renklendirme nasıl yapılıyor? Kimler bu uygulamayı tercih ediyor? İşte bakımlı ve canlı dudakların sırrı...

DHA'ya açıklamalarda bulunan Güzellik Koçu Aylin Çetinkaya, bu yazın en popüler uygulamaları arasında kalıcı dudak renklendirme olduğunu söyledi.

Kadınların dudaklarını her zaman canlı ve bakımlı görmek istediğini belirten Çetinkaya, doğal renklerle yapılan uygulamalar sonrasında ruj kullanmaya gerek olmadığını dile getirdi.

DUDAK RENKLENDİRME KİMLERE YAPILIYOR?

2020 yazının en popüler cilt bakımı ve güzellik uygulamaları hakkında bilgi veren Çetinkaya, bu yaz dudak renklendirmenin çok tercih edildiğini ve trend olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“Dudak renklendirme, solgun görünen dudaklar için kalıcı ve doğal bir çözüm. Ayrıca, dudak hatları zamanla inceliyor, daha küçük gözükebiliyor işte renklendirme işlemini burada da uyguluyoruz ve etkili sonuç alıyoruz.” 

“RUJ KULLANMAK ZORUNDA KALMIYORSUNUZ”

Kadınların canlı ve bakımlı görünen dudaklara sahip olmak istediğini anlatan Çetinkaya, uygulamayla alakalı şu bilgileri verdi:

“Kalıcı dudak renklendirme işlemi sayesinde dudaklardaki renk eşitsizliklerini giderirken, dudağa daha canlı bir görünüm kazandırılıyor. Doğal renklerde yapılan uygulamalar sonrasında çoğu zaman günlük hayatta ruj kullanmaya gerek kalmadan sadece nemlendirici kullanarak canlı ve parlak dudaklara sahip olabilirsiniz.” 

DUDAK RENKLENDİRME KALICILIK SÜRESİ

Dudak kontürü ve dudak pigmentasyonu olarak da bilinen kalıcı renklendirme işleminin 1 saat içerisinde tamamlandığını belirten Çetinkaya, dudak renklendirme uygulaması hakkında şu bilgileri verdi:

“Dudakları solgun görünen, dudak çerçeve hatları uçuk ve benzeri sebeplerle kaybolmuş kadınlar bu uygulamadan yararlanabilir. Acısız ve ağrısız olarak tamamlanan bu işlemin iki yıla kadar kalıcılık süresi var. Kişiler isterlerse bu süre dolmadan da işlemi tekrar edebiliyor. Genelde 30 -45 yaş arası kadınların sıklıkla tercih ettiği dudak renklendirme işlemi dudakları ile ilgili bu şikâyetleri bulunan 18 yaş üzerindeki tüm kadınlara uygulanabilmektedir.” 

KİŞİYE ÖZEL RENK SEÇİMİ VE TASARIM ÖNEMLİ

Çetinkaya, “Dudak renklendirme kalıcı bir işlem olduğu için doğal renklerin seçilmesine özen gösteriyoruz. Biz işlem öncesinde kişiye en uygun renk ve tasarımı belirliyoruz, eğer kişinin beklentisi bizim belirlediğimiz sınırların çok dışında ise bu kişilere işlem yapmamayı tercih ediyoruz.” dedi.

KALICI EYELİNER DE TERCİH EDİLİYOR

Bu yazın en popüler bir diğer uygulamasının ise kalıcı eyeliner olduğunu aktaran Çetinkaya, “Özellikle yaz aylarında sıcak ve nem sebebiyle akan bulaşan göz makyajı için kalıcı eyeliner büyük bir avantaj sağlıyor.” diye konuştu.

<p>Editör:</p><p><a href='mailto:ayse.tunali@turkmedya.com.tr'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</

21 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Doğu Anadolu'da çaylar engellilerin ürettiği karton bardaklardan içilecek

Şanlıurfa'da bulunan Göbeklitepe'ye ziyaretçi akını