• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
25 Mart 2020 Çarşamba 09:08 | Son Güncelleme:

Vücudu ayağa kaldıran kalp dostu limon kürü tarifi

Vücudu ayağa kaldıran kalp dostu limon kürü tarifi

Yemeklerde, parfümlerde ve temizlik ürünlerinde kullanılan limonun faydaları saymakla bitmiyor. Koronavirüs salgının konuşulduğu şu günlerde limon, artık ilaç niyetine tüketilmeye başlandı. Peki, limonun faydaları neler? C vitamini deposu limon kalp dostu olmasıyla da biliniyor. İşte kalbinize ve vücudunuza iyi gelecek limon kürü tarifi…

Koronavirüs tehdidiyle birlikte limona talep arttı. Şifa kaynağı olarak kullanılan limonun faydaları saymakla bitmiyor. Limonun vücutta direnci artırdığını söyleyen uzmanlar, limonun faydalarının önemsenmesi gerektiğini belirtiyor. C vitamini deposu limon, kalbe iyi geliyor.

Kalp hastalığı, koroner damarların tıkanması ya da daralması yoluyla meydana gelir. Kalbe dayalı yalnızca by-pass geçirmiş bir kişinin bile beslemeden ilaç tedavisine kadar birçok şeye dikkat etmesi gerekir. Aynı zamanda hastalığı önlemeye destekleyici bitki ve gıdalardan yararlanmasında da fayda vardır. Maydanoz, sarımsak limon kürünün özellikle kalp sorunları üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Kalp sorunlarınız varsa doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemine alternatif ve zararsız bir takım eklemeler yapabilirsiniz. Hazırlayacağınız kürü toplamda 18 gün düzenli kullanarak şu etkileri görmeniz mümkündür: Kalp damarlarını açar. Kalbi besleyen damar ve yolların tıkanmasını engeller. Damarlarda plak oluşumunu ve yağ bağlamasını önler. Kan dolaşımının hızlandırılması ve güçlendirilmesinde etkilidir. Kalp damar tıkanıklığına iyi gelir.

KALBE İYİ GELEN LİMON KÜRÜ İÇİN MALZEMELER

- 10-12 adet maydanoz

- Bir diş sarımsak

- 2 yemek kaşığı limon suyu

- Yarım su bardağı su

HAZIRLANIŞI

Maydanozları yıkayın. Saplarıyla birlikte mutfak robotuna atın. Limon sıkın ve robota ekleyin. Sararmamış sarımsakları bıçak yardımıyla kesin ve mutfak robotuna atın. Karışıma son olarak suyu ekleyin. Robotu bir süre boyunca çalıştırın. Kürü bardağa dökün ve bir süre dinlendikten sonra tüketin.

UYGULANIŞI

Karışımı ilk 3 gün tarife uygun biçimde, sonrasında 3 gün boyunca sarımsaksız için. Sonraki 3 gün karışımı yine sarımsakla hazırlayıp, toplamda 9 gün boyunca kullanın. 9 günlük karışımı bitirdikten sonra 3 gün bekleyip, tekrar aynı sürece girerek kürün etkilerini gözlemleyebilirsiniz. 2 seferlik kullanım yeterli olacaktır.

<p>Fransa'da tepkilere neden olan, güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güve

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Düzce'de yaralı bulunan şahin tedavi altına alındı