• $13,3688
  • €15,2085
  • 791.298
  • 2014.21
8 Kasım 2021 Pazartesi 17:57 | Son Güncelleme:

Venüs retrosu nedir, bitti mi? 2021 Venüs retrosu ne zaman bitecek, etkileri neler?

Venüs retrosu nedir, bitti mi" 2021 Venüs retrosu ne zaman bitecek, etkileri neler"

Venüs, sistemimizin ikinci gezegenidir, Güneş ve Luna'dan sonra en parlak yıldızdır ve astronomik açıdan boyutu Tierra'ya çok benzer. Venüs retrosu yani geri dönüş halindeki retrograd aşaması 42 gün sürer. Her yıl gerçekleşir ve 8 yıllık bir süre içinde ortalama yaklaşık 5 kez gerçekleşir. Bu süre boyunca, aşk dürtülerimizde, çekimlerimizde, duygusal tepkilerimizde, kişisel değerlerimizde ve çağrışımlar veya ilişkilerle ilgili kavramlarımızda işleyen koşullar değişir. Söz konusu internet aramalarında araştırılan "Venüs retrosu nedir, bitti mi? 2021 Venüs retrosu ne zaman bitecek, etkileri neler?" soruların yanıtlarını bu haberimizde derledik.

Astroloji uzmanlarına göre Merkür'den sonra Venis retrosu insanın günlük yaşamında değişikliklere neden olan tek gezegendir ve güneş sistemindeki diğer gezegenlerin de gerileme evresine girdiğinde kayda değer bir rolü vardır. Gezegenlerin geri harekette olduğuna karar verdiğimizde, her periyodu birlikte gerçekleştirmemizi sağlayan geriye doğru hareketi ilan etmiş oluyoruz. Peki Venüs retrosu nedir, bitti mi? 2021 Venüs retrosu ne zaman bitecek, etkileri neler?

VENÜS RETROSU ETKİLERİ NELER?

Bu zaman diliminde, insanın daha derin düşünmemizi sağlayan bir iç gözlem, yansıtma ve iç diyalog aşamasına girdiği ve diğer yaşamlarda değiştirmemiz ve salıvermemiz gereken yönlerin daha iyi takdir edildiği söylenir.

Gezegenlerin, özellikle de Merkür'ün daha duygusal yanımızla bağlantı kurmanızı talep eden tepkileri sırasında savunmasız, duyarlı veya sinirli hissetmek bu zamanlarda görülebilen bir durumdur.

Venüs aynı zamanda ekonomiyle de ilişkili olduğundan, finansal koşullar ve kişisel konumlarla ilgili diğer tutumlarla da ilgili olabilir.

Geçiş yoluyla geri giden Venüs, gezegenle ilgili koşulların zayıfladığını, dengeli olmadığını, ancak bir istikrarsızlık durumunda olduğunu, bu dönemin çiftte bir anlayış eksikliğinin ortaya çıkması için daha büyük bir potansiyele işaret edebileceğini gösteriyor.

Niyetlerin ve kötü duyguların yanlış yorumlanması muhtemeldir. Her ikisi de duygusal düzlemde daha kararsız ve değişken olacaktır, özellikle de Venüs'ün transitte gerilemesi belirli doğum gezegenleri, özellikle Mars, Jüpiter ve Uranüs için zor yönleri olduğunda. Bu özellik aynı zamanda iş ittifakları ve tüm profesyonel konular için de geçerlidir.

Yapıcı bir bakış açısından, Venüs Retrosu, kesin olarak bir şey taahhüt etmeye karar vermeden önce, mevcut tüm ilişkileri gerçek değerleri açısından yeniden gözden geçirmek için mükemmel bir döneme işaret edebilir. Onlarla ilgili olarak ihtiyaçlarınıza daha fazla değer vermeniz gerekecek.

Venüs aynı zamanda para gezegeni olduğundan, gerileme evresi, önemli finansal manevralar veya yatırımlar yapmak için olumsuz bir an olduğunu gösterir ve elde etmek istediğiniz herhangi bir ürünün gerçek değerini doğru bir şekilde değerlendirmek zor olacaktır.

VENÜS RETROSU NE ZAMAN BİTİYOR?

19 Aralık 2021'den 29 Ocak 2022'ye kadar aynı Oğlak burcunda ay yürüyüşü yapacak. Tekrar geri geldiğinde, 6 Mart 2022'de bu alanı tamamen terk edene kadar tahtına tekrar çıkmak için aynı, soğuk dağ zirvelerinde yolunu tekrarlamaya karar verecek. Venüs'ün bu seferki geri hareketi sene sonu yani 19 Aralıkta oğlak burcunda başlayacak ve 29 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek.

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!
Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Roketsan geliştirdi! TEBER'in llk müşterisi belli oldu!

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!
Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!

Ticaret Bakanlığı satışa çıkardı... İhalelerde büyük artış!

Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi
Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi

Kritik eşiği geçip rekor seviye ulaştı: 1 milyar dolarlık ihracat! Türkiye dünyanın 6. büyük üretim merkezi

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında