• $8,3113
  • €10,0267
  • 476.634
  • 1345.15
05 Nisan 2021 Pazartesi 17:38 | Son Güncelleme:

Uzun ömürlü ilişkinin 5 sırrı

Uzun ömürlü ilişkinin 5 sırrı
AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Eskilerin "Bir yastıkta kocamak" deyimi yerini pamuk ipliğine bağlı ilişkilere bıraktı. Oysa uzun ömürlü ilişkilerin en büyük ortak özelliği ilişkilerinde bencilliğe yer olmamasıdır. Peki bir ilişkiyi ayakta tutan kurallar nelerdir? Sizler için derledik.

Sevdiğiyla yaşlanmak fikri herkesin hayali. Ne yazık ki günümüzde bu oldukça zorlaştı. Empati duygusunun yerini "ben" aldı. "Ben"den bakılan ilişkiler kısa ömürlü olmaya başladı. İşte uzun ömürlü ilişkinin beş altın kuralı.

HUZUR

İnsanlar huzur bulduğu ve dinlendiği kalbi unutamıyor. Huzur, çiftleri birbirine bağlayan en güçlü bağlantı. Huzur duygusu, çiftlerin stresli dış dünyaya irtibatlarını kopardıkları aşk duygusunu güçlendiren duygu. Bu noktada huzur kaçıracak söz ve davranışlar ilişkinin ömrünü kısaltır. Uzun ilişkinin sırrı az kavga çok huzur.

SAYGI

Aşkın ağır bastığı ilişkilerde her eylemi ortak yapmak isteği oluyor. Oysa ki özlem duygusu illşkiyi güçlendirir. Bireyler özel alanlarını muhafaza etmeli. Eskilerin deyimiyle çok sevgi tez ayrılık getirir.

ÖZVERİ

Sevmek duygusunun dışavurumu özveridir. Özverili olmadığınız insanın ellerinizden kayıp gitmesi an meselesidir. Bir çiçeğin dahi sevgisiz ve ilgisiz solduğunu hesaba katarsak eğer ilgisiz kalan insan da ruhen solar.

FEDAKARLIK

Hesaplarla ilişki yürümez. Sevdiğimiz insana yaptığımız güzelliklerin çetelesini tutmak ilişkinin ömrünü kısaltır. Gerçek aşk hesapsız ve içtendir.

BEKLENTİSİZLİK

Ummak çoğu kez sonu hüsranla biten bir bekleyiştir. Hem gerçek güzellikler ummadığımız anda gelir. Beklenti ise ummanın sonucudur. İlişkinin ömrünü kısaltır. Bırakın bazı şeyler sevdiğinizin içinden gelsin.

  • ilişki
  • uzun ilişkinin sırrı
  • ilişkiler
  • uzun ömürlü ilişki
<p>Türkiye 'Kripto Tosuncuk' vakası ile sarsıldı. Kripto para borsalarından Thodex, dün işlemlere bi

Kripto parada 2 milyar dolarlık büyük vurgun: Thodex'in kurucusu Fatih Özer nerede?

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor