• $ 6,7841
  • € 7,4833
  • 373.971
  • 104954
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
02 Ekim 2014 Perşembe 12:07 | Son Güncelleme:

Üretici kadınlar kooperatifleşti

Urla Belediyesi’nin Urla’daki üretici kadınları sosyal ve ekonomik hayata kazandırmak amacıyla Kadın Emeği Değerlendirme Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiği kooperatifleşme çalışmalarında son noktaya gelindi. Bir haftadır Urla’da yapılan “Üretici Kadın Kooperatifi Eğitimi” sonrasında kooperatifleşmenin resmi olarak ilk adımı atıldı.

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın önderliğinde Urla Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda üretici kadınların kuracağı kooperatifin 7 kurucu ortağı seçildi. Kurucu ortaklar; Sibel Uyar, Hatice Kaylak, Düriye Kayserlioğlu, Sevim Durmaz, Pınar Sakızcıoğlu, Samoyet Yılmaz, P. Ebru Ulusoy oldu.

Gıda üretimi ve işletmesi, el sanatları ve gündüz bakım evi olarak 3 alanda faaliyet gösterecek kooperatif; “Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi” adını aldı.

“KADININ DA ÜRETİCİNİN DE GÜCÜNÜ KULANACAĞIZ”
“Urla’da kadının da üreticinin de gücünü kullanacağız” diyen Başkan Uyar “Her zaman hep beraber yöneteceğiz dedik. Bugün çok mutluyum kooperatifimiz kuruluyor. Burada bulunan, eğitime katılan, kooperatif kurup emeklerini sergileyerek aile ekonomilerine katkıda bulunmak isteyen tüm kadınlarımızı kutluyorum. Buradan hep birlikte öyle bir ışık yakalım ki Türkiye’yi bile aydınlatabilelim” dedi. 

Seçilen kurucu ortaklar kooperatifin kuruluşu için teknik işlemlere başladı.


Başkan Erdoğan'ın mektubu ve tıbbi yardım malzemeleri Çad'a ulaştı

Başkan Erdoğan'ın mektubu ve tıbbi yardım malzemeleri Çad'a ulaştı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

4 saatlik sokağa çıkma izni başladı! Objektife yansıyan kareler...

Türkiye'nin milli devi ''Fatih'' için geri sayım başladı