• $8,6227
  • €10,1226
  • 492.011
  • 1385.61
17 Temmuz 2020 Cuma 12:57 | Son Güncelleme:

Ünlü isimler doğum kilolarını nasıl veriyor? Annelik estetiği nedir?

Ünlü isimler doğum kilolarını nasıl veriyor"  Annelik estetiği nedir"
IHA

Doğum sonrası kilolar ve vücutta sarkmalar birçok kadının ortak problemi. Bu durumlara karşı annelik estetiği hakkında bilgi veren uzmanlar, doğum sonrası kilolar ve vücutta sarkmalar hakkında bilgi verdi. Peki, ünlü isimler doğum kilolarını nasıl veriyor? Annelik estetiği nedir? İşte cevaplar...

Ünlü isimler doğum kilolarını nasıl veriyor? Annelik estetiği nedir? gibi soruların cevabı anneler tarafından araştırılıyor. Çünkü doğum sonrası psikolojisine bir de fazla alınan kilolar eklenince durum çekilmez oluyor. İnsan vücudunun yer çekimine olan direnci de zaman içerisinde zayıfladığı için, kilo alıp vermelerde, yer çekiminin de etkisiyle vücutta sarkmalar oluşabileceğini belirten uzmanlar, annelik estetiği hakkında bilgi verdi.

İHA'ya açıklamalarda bulunan Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Özgür Karakaş, ilerleyen yaşlarda görülen vücut sarkmalarıyla ilgili bilgi verdi. Annelik estetiğiyle ilgili de konuşan Op. Dr. Ali Özgür Karakaş, söz konusu operasyonun, yaklaşık 40’lı yaşlardan itibaren uygun olan vakalarda uygulandığını söyledi.

Hamilelik esnasında karın duvarındaki kaslarda gevşeme oluştuğunu ve karnın büyümeye başladığını belirten Op. Dr. Ali Özgür Karakaş, "Bunun sonucu olarak karın duvarında ve karın cildinde gevşemeler, sarkıklıklar ve çatlaklar oluşur. İnsan vücudunun yer çekimine olan direnci de zaman içerisinde zayıfladığı için, kilo alıp vermelerde, yer çekiminin de etkisiyle vücutta sarkmalar oluşabilir." dedi.

ANNELİK ESTETİĞİ İLE ZAMANA GERİ DÖNÜLÜYOR

Op. Dr. Karakaş sözlerine şöyle devam etti: 

"Annelik estetiğinde yaptığımız şey, kadın vücudunda gerek doğumun ve zamanın getirmiş olduğu, gerekse çocuklarla ilgilenmenin ve ev işlerini yapmanın getirmiş olduğu tüm deformasyonları geri döndürmektir."

"CERRAHİ OPERASYON SARKAN KISIMLARI UZAKLAŞTIRIR"

Egzersizle sanılanın aksine derinin toparlandığını değil, kasların sıkılaştığını aktaran Op. Dr. Karakaş, şu bilgileri verdi:

"Sıkılaşma denilen şey sadece kaslarda oluşur. Kasla derinin arasında ilişkiyi sağlayan bağlar, doğum ve kilo alıp vermenin sonucunda deformasyona uğrayarak gevşeyebilir. Deri kendi elastik yapısını kaybedebilir. Bu elastik yapı çoğu zaman sporla veya zayıflamayla geri dönmez. Bu gibi durumlarda en iyi, en hızlı şekilde sonuç verecek şey cerrahi girişimdir. Cerrahi operasyon esnasında sarkan kısımlar vücuttan uzaklaştırılır ve vücuda yeniden şekil verilir." 

ÜNLÜ İSİMLER DOĞUM KİLOLARINI NASIL VERİYOR?

Ünlü isimlerin kısa sürede doğum kilolarını vermesi ve neredeyse doğumdan önceki kusursuz vücuduna kavuşması hakkında da görüşlerini dile getiren Op. Dr. Karakaş, şu bilgileri verdi:

"Bütün insanların genetiği ve zamanın getirmiş olduğu deformasyonlara cevabı farklıdır. Bu açıdan baktığımızda ünlülerin tabii ki, bir takım ek gıdalar, ek uygulamalar ve egzersizlere başvurdukları herkes tarafından bilinen bir gerçek. Ünlülerin bu tarz uygulamalarla vücuttaki deformasyonları daha çabuk toparlamasını sağlayıcı girişimleri olabilir. Ancak annelik estetiği için cerrahi uygulamaların vereceği sonucu hiçbir şeyin veremeyeceğini düşünüyoruz. Bütün kadınlar bizim gözümüzde kıymetlidir, değerlidir. Bizim önerimiz annelik estetiğinin, fazla zaman geçirilmeden, yaş aralığının fazla uzatılmadan yapılmasıdır." 

ANNELİK ESTETİĞİNDE YAŞ SINIRI VAR MI?

Uygun hastalarda bu operasyonu her kadının tercih edebileceğinin altını çizen Op. Dr. Karakaş, "Bunun bir yaş sınırı yoktur. Özellikle artık doğum yapmayı düşünmeyen ve vücudundaki deformasyonlardan şikayetçi olan kadınlar üzerinde annelik estetiğinin güzel sonuçlar verebileceğini düşünüyoruz. Ameliyatın kişi üzerinde cerrahi bir stres oluşturacağı, hastanın genel olarak toparlanmasının zor olacağı, iyileşmesinin bozulacağı durumlarda bu operasyonun gerçekleştirilmesini uygun bulmuyorum" şeklinde konuştu.

<p>Teknoloji ve Sanayi Bakanı  Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, pandemi sürecinde gerçekleşecek festiv

TeknoFest 2021: Dünyada Eşi Benzeri Olmayan Organizasyon

Galatasaray Kayseri'de

Etna Yanardağı'ndaki hareketlilik korku yarattı

TEKNOFEST İstanbul'da Türk Yıldızları'ndan muhteşem gösteri