• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
29 Eylül 2021 Çarşamba 11:28 | Son Güncelleme:

Türkiye'nin kahve tercihleri ortaya çıktı

Türkiye'nin kahve tercihleri ortaya çıktı
DHA

Kahve çeşitleri her geçen gün artıyor. Peki, sizce Türkiye'de en çok hangi kahve çeşidi seviliyor? İşte araştırmalara göre kahve tercihleri...

Kahve sevgisi baki kalsa da kahve tercihleri zamanla değişebilir. Türkiye'de kahve tercihlerini ortaya çıkaran bir anket yapıldı. Buna göre Türk kahvesi hâlâ herkesin favorisi.

DHA'da yer alan habere göre 1 Ekim Dünya Kahve Günü'nden önce kahve tercihlerine yönelik anket yapıldı. Buna göre, kahve çeşitleri arasında tercih yapması istenen katılımcılar arasından her 3 kişiden 2'si Türk kahvesini seçti.

TÜRK KAHVESİ HER ZAMAN FAVORİ

Anket çalışmasına 553'ü kadın, 462'si erkek toplamda 1015 kişi katıldı. 'Bi' kahve içelim!' deyince aklına hangisi geliyor, Türk kahvesi mi yeni nesil kahve çeşitleri mi? sorusunu soran KızlarSoruyor.com anketinin sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 64'ü 'Türk Kahvesi her zaman favorim' cevabını verdi.

Kadınların yüzde 61'i ve erkeklerin ise yüzde 67'si Türk kahvesini favori olarak gösterdi. Üçüncü nesil kahveyi tercih edenlerin oranı ise yüzde 36'da kaldı.

DEMOGRAFİK ANALİZLER DE TÜRK KAHVESİNİ BİRİNCİ ÇIKARIYOR

Kahve tercihlerini yaş grupları kapsamında inceleyen KızlarSoruyor.com aynı çalışmada, 18-24 yaş arasındaki gençlerin yüzde 62'si, 25-34 yaştakilerin ise yüzde 70'i oyunu Türk kahvesinden yana kullanıyor. Pandeminin 35-44 yaş arasındakileri etkilemediği, katılımcıların daha önce olduğu gibi yüzde 80 oranla Türk kahvesini tercih ettiği görüldü.

<p>Moderatör Belgin Özdemir sordu, Akşam Gazetesi yazarları; Serkan Fıçıcı, Hikmet Genç ve Taceddin

“ORTAYA KARIŞIK” KONUŞUYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı