• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
4 Mart 2021 Perşembe 09:21 | Son Güncelleme:

Tokat'ta somon dönerin tadına bakanlar vazgeçemiyor

Tokat'ta somon dönerin tadına bakanlar vazgeçemiyor
DHA

Tokat'ta somon balığından yapılan dönere yoğun ilgi gösteriliyor. Somon balıklarının Almus ilçesinden Avrupa ülkelerine ihracat edildiğini belirten işletmeci Ahmet Turgut Tuğrul, somon dönerin tadına bakanların bir kez daha istediğini söyledi.

Farklı lezzetler hem yurt içinde hem de yurt dışında kısa sürede popüler oluyor. Tokat'taki somon döner de bunlardan biri. Tavuk, et döner derken balıktan döneri hiç tattınız mı? Müşterilerine farklı lezzet tattırmak için somon balığından döner yapan Ahmet Turgut Tuğrul, "Somon balıklarımızı Almus ilçesinden tüm dünyaya, Avrupa ülkelerine ihracat ediliyor. Biz de dönerini yapalım istedik. Çok güzel oldu, bir hayli talep gördü. Tadına bakanlar, tekrar istiyor." dedi.

DHA'da yer alan habere göre Tokat'ın Almus ilçesindeki balık çiftliklerinde yetiştirilen ve Almanya, Hollanda, Japonya, Çin ile Orta Doğu ülkelerine ihraç edilen balıklar, kent merkezinde bulunan lokantanda 'somon döner' olarak yer aldı.

TADINA BAKANLAR TEKRAR İSTİYOR

Kentte 15 yıldır lokanta işleten Ahmet Turgut Tuğrul, müşterilerine farklı lezzetler tattırmak için somon balığından döner yaptı. Müşterilerine farklı lezzetler sunmak istediklerini belirten Tuğrul, somon dönerle ilgili şunları söyledi:

"Somon balıklarımız Almus ilçesinden tüm dünyaya, Avrupa ülkelerine ihracat ediliyor. Biz de buna sahip olduğumuz için neden dönerli yapmayalım dedik. Yöresel mutfak olarak zengin bir ile sahibiz. Bundan dolayı da balığın dönerini de yapmaya karar verdik. Çok güzel oldu, bayağı bir talep gördü. Tadına bakanlar devamı olacak mı diye soruyor, tekrar istiyor."

Balık dönerin tadına bakan müşterilerden Ahmet Dirican, "Şu ana kadar yediğim lezzetlerin arasında en güzeli. Biz somon balığını sürekli yiyoruz ama dönerde farklı tat ortaya çıkmış. Herkese tavsiye ediyorum. Farklı bir lezzet ortaya çıkmış" diye konuştu.

<p>Şu an  verilebilecek kesin bilgi henüz sete çıkılmadığı. İnternette dolaşan kriz çıktı  haberleri

EDHO ile ilgili tüm gelişmeler DİZİKOTEK'te

Kolombiya'nın Taç Mahal'i! büyük ilgi görüyor

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor

Ani Örenyeri'ndeki kazılarda Selçuklu kümbeti ve mezarlığı bulundu