• $8,7103
  • €10,4107
  • 497.092
  • 1410.79
25 Mayıs 2021 Salı 10:17 | Son Güncelleme:

Tırnak nasıl törpülenir? Kırılan tırnaklara çözüm yağ ve limon

Tırnak nasıl törpülenir" Kırılan tırnaklara çözüm yağ ve limon
AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Bakımlı ellere sahip olmanın yolu iyi bir manikürden geçiyor. Güzel bir manikürün en önemli detayı ise tırnakların törpülenmesidir. Kırılgan tırnaklar için limonun şifasından faydalanabilirsiniz. Peki, tırnak nasıl törpülenir? Tırnak şekline göre törpü nasıl olmalıdır? Tırnak törpüleme işlemi yapılırken nelere dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik.

Tırnak törpüsünün doğru yapılması elleri güzel ve bakımlı gösterir. Fakat bazı hatalar ya da yanlış seçimler tırnaklar için kötü görüntüye sebep olabiliyor. Ayrıca kırılan tırnaklara sahipseniz bu durum biraz zor gözükebilir. İşte tırnak bakımına önem verenler için "Tırnak nasıl törpülenir?" sorusunun cevabı...

TIRNAK NASIL TÖRPÜLENİR?

Birçok insan tırnak bakımını, tırnak törpüleme işlemini evde kendi yapar. Tırnak törpüleme, ellerin ve tırnakların daha bakımlı görünmesini sağlar. Tırnak törpüleme işlemlerinden önce, parmak yapısına göre törpüleme şeklinin belirlenmesi gerekiyor.

Törpüleme işlemine başlamadan, kişiler ılık su içerisine ellerini 5 dakika boyunca sokmalıdır. 5 dakika boyunca suyun içerisinde bekleyen tırnaklar yumuşayacak ve daha kolay törpüleme yapılacaktır.

TIRNAK TÖRPÜLERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Tırnak törpüleme yaparken yan kısımların sivri bırakılmamalıdır. Küt tırnak şekilleri daha kolay kırılabilen tırnak türleridir. Bireyler küt tırnak şeklini kullanmak istiyorsa, kırılmasına dikkat etmesi gerekiyor. Uzun parmaklar için en uygun tırnak şekli ovaldir. Son olarak bir el kremi yardımıyla ya da yağ ile masaj yaparak nemlendirebilirsiniz.

TIRNAK BAKIMI İÇİN KÜR

Tırnakları çabuk kırılanlar Lavanta yağı, badem yağı gibi ürünlerden faydalanabilir veya evde kendiniz de tırnaklarınıza özel karışım hazırlayabilirsiniz. Bunun için zeytinyağı ve limon suyunu karıştırın ve manikürün ardından tırnaklarınıza uygulayın. İyi geldiğini göreceksiniz.

<p>Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 26 Haziran'da temel atma töreni gerçekleşecek Kanal İ

Kanal İstanbul'un ilk köprüsünün temeli 26 Haziran'da atılacak

Ertuğrul Gazi FSRU hizmete giriyor

Yıkılan konağın altında rastlandı! Hemen kazı başlatıldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi