• $7,6864
  • €8,9808
  • 460.945
  • 1102.65
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
13 Ağustos 2020 Perşembe 16:43 | Son Güncelleme:

Siyah noktaları ve sivilceleri yok eden maske tarifleri! Limon ve yoğurt maskesi tarifi

Siyah noktaları ve sivilceleri yok eden maske tarifleri! Limon ve yoğurt maskesi tarifi
IHA

Sivilceler, siyah noktalar ve cilt lekeleri nasıl geçer? sorusunun cevabı 7'den 70'e herkes tarafından araştırılıyor. Evde maske yaparak çok para harcamadan siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmak mümkün. Nasıl mı? İşte size siyah noktaları ve sivilceleri yok eden yoğurt ve limonlu maske tarifi...

Siyah noktalar, sivilceler ve cilt lekeleri herkesin korkulu rüyası. Hem bütçenizi hem de cildinizi koruyan evde yapabileceğiniz cilt maskesi tarifi ile siyah noktalardan kurtulmak mümkün. Nasıl mı? İşte cildi ölü deriden kurtaran ve siyah noktaları yok eden limon ve yoğurt maskesi tarifi...

İHA'ya açıklamalarda bulunan Uzman Estetisyen Jiyan Dalmış, her kadının cildini ölü derilerden ve siyah noktalardan arındırmak ve kırışıklıklardan kurtulmak istediğini belirtti. 

SİYAH NOKTALARI YOK EDEN LİMON VE YOĞURT MASKESİ

Erkek ve kadın fark etmeksizin herkesin canını sıkan problemlerden birisi olan siyah noktalardan kurtulmak için maske tarifi veren Dalmış, şu şekilde konuştu:

"Yalnızca bir kâse yoğurt ve bir adet limona ihtiyaç duyacaksınız. Bir kase yoğurda sıktığınız limon suyunu eklemelisiniz. Ardından, karışımı yüzünüze sürerek 15 dakika beklemelisiniz. Yüzünüzü ılık suyla temizledikten sonra siyah noktaların azaldığını siz de göreceksiniz.” 

SİRKE YÜZDE NASIL KULLANILMALI?

Tavsiyelerinde farklı bir maske türünden bahseden Dalmış,

MUZ MASKESİ: Birçoğumuzun bilmediği muz maskesi sayesinde de ciltlerinizi nemlendirebilirsiniz. Bilhassa kuru ciltlere sahip olan kişilerin tercihi olması gereken bu maskeyi bir muzun dörtte biriyle hazırlayabilirsiniz. Muzun yanı sıra bir çay kaşığı bal ve iki yemek kaşığı yoğurdu ezerek karıştırmalı ve yüzünüze sürmelisiniz. 15 dakika geçmesinin ardından yüzünüzü ılık suyla temizleyerek daha nemli bir cilde sahip olabilirsiniz. 

SİRKE: Bunun yanı sıra, isteyenler, sirke toniğinden de faydalanabilir. Bilhassa ferah bir cilt istiyorsanız yüzünüzü sirke ile yıkamalısınız. İki su bardağı suya ekleyeceğiniz bir yemek kaşığı sirke ile yüzünüzü her gün yıkadığınız takdirde daha ferah bir cilde sahip olabilirsiniz. 

SALATALIK: Sizlere vereceğim bir diğer tavsiye ise salatalık maskesi olacaktır. Salatalığın yüzünüzü dinlendirme ve yumuşatmada çok doğru bir tercih olacağını siz de göreceksiniz.” 

<p>Editör:</p><p><a href='#0' >ayse.tunali@turkmedya.com.tr</a></p><p>Serenay Sarıkaya ile

Bir Dakikada Magazin

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

23 Eylül 2020 altın fiyatları: çeyrek altın, gram altın güncel anlık fiyatları ne kadar oldu?

Koronavirüsü yenen 95 yaşındaki hasta alkışlarla taburcu edildi