• $7,9536
  • €9,3891
  • 487.163
  • 1198.32
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Temmuz 2020 Perşembe 14:34 | Son Güncelleme:

Siyah noktaları ve göz altı morluklarını engellemenin yolu: Doğru cilt temizliği

Siyah noktaları ve göz altı morluklarını engellemenin yolu: Doğru cilt temizliği
IHA

Siyah noktalar, güneş lekeleri, göz altı morlukları gibi sorunlar cilt konusunda en çok çözüm aranan şikâyetlerin başında geliyor. Peki, bu cilt problemlerinin sebebi ne? Cilt bakımında en önemli şeyin temizlik olduğunu söyleyen uzmanlar yağlı ve kuru ciltler için bakım önerilerini anlattı.

Siyah noktalar ve göz altı morlukları nasıl geçer? sorusunun cevabı her gün birçok kişi tarafından araştırılıyor. Yaz mevsiminde ise parlak ve bakımlı bir cilde kavuşmak isteyenler soluğu güzellik merkezlerinde alıyor. Peki, parlak bir cilde sahip olmak zor mu? İşte kuru ve yağlı ciltlerde siyah noktalar ve göz altı morlukları için tavsiyeler...

İHA'ya açıklamalarda bulunan Dermatoloji uzmanı Dr. Ubeydullah Dalmış, bahar ve yaz aylarında ışıldayan bir cilde sahip olmak isteyenlerin uyması gereken bazı kurallardan bahsetti. 

Bazı kriterlere dikkat edildiği takdirde bilhassa kadınların yılın sıcak günlerinde de sağlıklı ve parlayan bir cilde sahip olacaklarını dile getiren Dalmış, göz altı morlukları ile alakalı şu şekilde konuştu:

“Bahar ve yaz ayları, insanların hem ruhen hem de fiziken yenilendiği bir dönem olarak biliniyor. Kış aylarında solan ciltlerin tekrar parlaması, kuruluğa bağlı olarak artan çizgilerin tedavisinin yapılması, göz altı morluklarının tedavi edilmesi, uzayan tüylere çare bulunması gibi hususlarda insanların bazı eylemlerde bulunması gerekiyor. Deri vücudun en büyük organı. Bu noktada, cilt üzerindeki bozukluklar başta olmak üzere estetik kaygı oluşturacak durumlar ve doğru bakımla giderilebilecek tüm sorunların tedavi edilmesi için uzman ellerden yardım almak gerekir."

KURU VEYA YAĞLI CİLTLER İÇİN DOĞRU CİLT TEMİZLİĞİ NASIL OLMALI?

Cilt bakımı için en önemli şeyin temizlik olduğunu söyleyen Dalmış, kuru veya yağlı ciltler için şu önerileri paylaştı:

"Temizlik işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Cilt temizliği için kullanılacak ürün kişiden kişiye göre değişir. Örneğin, bazı ciltler daha yağlı olduğu için daha çok yıkanmaya ihtiyaç duyar. Kuru ciltlerin ise daha az yağlı ürünlerle temizlenmesi gerekmektedir. Bu noktada, düzenli olarak temizlenen ciltlerin her zaman parlayacağını unutmamalısınız. Bu sayede, bilhassa siyah nokta oluşumu kesinlikle engellenecektir. Ayrıca, yaşlanmanın etkileri giderilmiş olur. Cilt bakımı zannedildiğinden daha kolay bir şekilde yapılabilir. Yağlı ve parlak bir cilde sahipseniz tonik uygulamasından faydalanabilirsiniz. Ayrıca, kışın kuruyan ciltler için yeterli oranda nemlendirme yapmalısınız. Aksi takdirde, çizgileriniz daha belirgin hale gelecektir.” 
<p>ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Türk işadamı Emrah Arslan, Ermenilerin Route-17 isimli otoy

ABD'de Türk vatandaşı, Ermenilerin astığı afişi polise şikayet etti: Ya bunu kaldırın ya da ben de pankart asayım

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Halkalı karabatak 500 kilometre yol alarak Türkiye'ye geldi