• $7,8722
  • €9,3742
  • 458.878
  • 1335.88
25 Nisan 2020 Cumartesi 15:04 | Son Güncelleme:

Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce tedavisi var mı?

Sivilce izleri nasıl geçer"  Sivilce tedavisi var mı"
IHA

"Sivilceler nasıl geçer? Sivilce tedavisi var mı? İlaç kullanmadan sivilce izleri geçer mi?" gibi soruların cevabı merak ediliyor. Her sivilce tedavisinin farklı olduğunu belirten uzmanlar, sivilceleri geçiren çözüm yolları hakkında bilgi verdi. İşte adım adım sivilce izlerini yok eden uygulamalar...

İlaç kullanmadan sivilce izlerinin nasıl geçtiği merak ediliyor. Özellikle evde olunan şu günlerde abur cubur diye adlandırılan gıdalar sivilce şikâyetlerini artırdı. Peki, sivilcelerin çözümü nedir? Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın, ilaç kullanmadan sivilce izlerinden kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

İHA'ya açıklamalarda bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın, “Sivilcenin radikal tedavisi sivilce zeminin oluşturan komedonların temizlenmesiyle ve bu aşırı yağ sentezinin kontrol altına alınmasıyla mümkündür. Ben kliniğimde akne ile başvuran hastalarıma önce derin bir cilt temizliği yapıyorum. Önce yüzdeki akne zeminin oluşturan siyah ve beyaz yağ butonları komedonlar temizlenir ve üzerine hasta için uygun olan kimyasal peeling solüsyonu ile peeling yapılır. Ardından altın iğne radyofrekans tedavisi ile yağ sentezi kırmızı yüz, yüzdeki enflamasyon ve aşırı yağ sentezi kontrol altına alınır. Her hasta için uygun olan yüz yıkama jelleri ve tropikal krem tedavileri ve gerek varsa antibiyotik terapilerle tedavi tamamlanır. Sivilce izi tedavisi için kliniğimizde en çok kimyasal peeling ve altın iğne radyofrekans lazer tedavileri kombine olarak kullanılmaktadır. Böylece hem sivilce hem de sivilcenin neden olduğu izler birlikte ve çok etkili bir şekilde tedavi edilmiş olur. Sivilce eğer bir hastalığa bağlı ise altta yatan hastalığın tedavisine yönelik tedavi yaklaşımları daha doğru olacaktır. Örneğin, hastada PCO- Polikistik Over Hastalığı varsa doğum kontrol hapları tedavisi de çok etkili olacaktır.” dedi.

AKNE TEDAVİSİ NASIL OLUR?

Her akne hastasında tedavinin aynı olmadığını ifade eden Dr. Aydın, şu şekilde anlattı:

“Doktor hastaya hastalığın şiddetine, aknenin tipine, sivilceyle beraber izlerin olup olmamasına göre tedavi şekillenir. Akne ve akneye bağlı oluşan derin izlerin ve boşlukların tedavisinde inanılmaz sonuçlar veren çok etkili bir tedavi yöntemidir. Hastanın yüzünde hiçbir soyulma olmaması, kişiye özel başlıklar kullanılması, yaz mevsiminde dahi yapılıyor olması sivilce izi tedavisi (akne izi tedavisi)’nde altın iğne radyofrekans yöntemini çok üstün kılmaktadır. Sivilceyi oluşturan esas kaynak yüzde bulunan siyah ve beyaz noktacıklar yani komedonlardır. Dolayısıyla esas akne tedavisi bunların temizlenmesiyle olacaktır. Komedonlar çıkarıldıktan sonra yüze uygulanacak uygun kimyasal peeling uygulamasıyla akne tedavisinin esas basamağı tamamlanmış olur. Akne ve akne izlerinin tedavisinde Kimyasal peeling yöntemi ilk seçeneklerdendir. Kimyasal peeling; Akne ve izlerini tedavi ederken; Hem cilt gençleştirir, hem gözenekleri sıkılaştırır, hem renk düzensizliklerini dengeler, hem de yeni akne çıkışlarını engeller. Sivilce tedavisinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Özellikle akneye bağlı oluşmuş derin izlerin ve inatçı aknenin tedavisinde çok etkili bir tedavidir. Kış mevsiminde sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde uygulanan fraksiyonel lazer tedavisi özellikle tedavide zorlandığımız şiddetli akne ve çok derin izlerin tedavisinde oldukça etkili efektif bir tedavi yöntemidir.” 
<p class='MsoNormal'>Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Derneği  (SODİMER) Başkanı Le

Vatandaşlar internet alışverişinde nelere dikkat etmeli?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karantina ihlali yapan otobüs şoförüne ceza

Yeni Atatürk Kültür Merkezi'nde sona yaklaşıldı