• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Haziran 2020 Çarşamba 15:29 | Son Güncelleme:

Selüliti yok eden doğal çözümler! Selülit nasıl geçer?

Selüliti yok eden doğal çözümler!  Selülit nasıl geçer"

Özellikle yaz mevsimi geldiğinde selülitler kadınların korkulu rüyası hâline geliyor. Selülitlerden kurtulmanın en önemli yolu ise doğru beslenmek. Peki, selülite doğal çözümler nelerdir? Selülit nasıl geçer? İşte güzellik merkezine gitmeden selüliti yok eden püf noktalar...

Selülite doğal çözümler araştırılıyor. Selüliti evde düzenli ve doğru beslenme ile önleyebilirsiniz. Özellikle ciltte sarkmalara sebep olan şeker ve yağ olarak depolanan alkol selülitin nedenlerinin başında geliyor. İşte size "Selülit nasıl geçer?" sorusunun cevabı ve selüliti yok eden en önemli püf noktalar...

Yeşil çaydan faydalanabilirsiniz. Yeşil çay polifenol içeriği ile antioksidan korumada etkin rol oynar. Toksinlerden korunmayı kolaylaştırır. Ayrıca metabolizma hızlandırıcı etkisi ile de selülit ile baş etmede etkindir.

Selülitleri yok etmeye öncelikle beslenme düzenini değiştirmekten başlayın. Ağır, yağlı ve bol şekerli gıdalardan uzak durun.

C vitamini; doku bütünlüğü, elastikiyet ve cilt sağlığı üzerinde etkilidir. Bu nedenle bolca ananas, limon, kivi ve portakal tüketebilirsiniz.

Fazla kilodan kaynaklı selülit problemi yaşıyorsanız ilk olarak kilo vermeniz gerekmektedir.

Bol bol su tüketmeniz en önemli noktalardan biridir. Günde en az 2 litre su içmeye özen göstermelisiniz.

Spor yaparak yağ yakımını hızlandırmanız, selülit görüntüsünü önlemede oldukça etkilidir.

Cildinizi nemli tutmanız gerekir. Özellikle duştan sonra cildiniz kurur ve gerilir. Duş sonraları masaj veya nemlendirme yapmanız tavsiye edilmektedir.

Selülit için düzenli beslenmeye egzersizlerin de eşlik etmesi işi kolaylaştırır. Egzersiz sonrası selülitli bölgeye krem ile masaj yapılması tavsiye edilir.

<p></p><p><span>Azerbaycan Savunma Bakanlığının paylaştığı görüntülerde, Smerç sistemlerinin füzeler

Azerbaycan, işgalci Ermenistan füze sistemlerini imha etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın en besleyici ve yararlı besini badem seçildi

Binanın yan yatmaması için 3 vinçle destek verildi