• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
25 Mayıs 2021 Salı 16:22 | Son Güncelleme:

Saçlardan cilde mucizevi zeytinyağlı maske tarifleri

Saçlardan cilde mucizevi zeytinyağlı maske tarifleri

Mucizevi ve doğal bir takviye olan zeytin yağı, bin derde deva. A ve E vitamini bakımından zengin olan zeytinyağı sofralardan cildimize hayatımızın her alanında yerini alıyor. Parlak ve sağlıklı saçları şifresi olan zeytinyağı tam bir güzellik kaynağı. Biz de sizler için kepeklenmeye çözüm, saçları uzatan maske tarifleri hazırladık.

Zeytinyağı sadece vücut için değil saçlar için de etkili. Saçlara uygulanarak daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabilirsiniz. İşte zeytinyağının saçlar üzerindeki etkisi... İşte evde hazırlanabilir doğal saç maskesi tarifi...

ZEYTİNYAĞININ SAÇA FAYDALARI

Zeytinyağı ile saçınızın kaybettiği nemi, parklaklığı ve sağlıklı görünümü kavuşturabilirsiniz. Antioksidan, A ve E vitaminleri yönünden zengin olan zeytinyağı saçların ne kazanmasına yardımcı olacaktır. Şekil vermesi zor olan kuru saçlara şekil vermek biraz uğraştırıcıdır. Ancak zeytinyağı ile bunun üstesinden gelebilirsiniz.

1. SAÇ MASKESİ TARİFİ

Yarım çay bardağı zeytinyağını saçınıza sürüp, 30 dakika kadar bekletin. Bu sayede saçınıza ihtiyacı olan nemi kazandırabilir ve daha kolay şekil verebilirsiniz.

2. SAÇ MASKESİ TARİFİ

Zeytinyağı ve limon suyu da kepek sorununa karşı yardımcınız olabilir. Bunun için eşit miktarda limon suyu ve zeytinyağını bir kapta karıştırın ve nemli saç derinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra 20 dakika bekletip saçlarınızı yıkayın. Ancak bu işlem haftada 1 defadan fazla uygulanmamalı.

Kırılgan bir yapıya sahip olan kuru saçları taramak bile kırık oluşumuna neden olabilir. Bunun için sadece saç uçlarını zeytinyağı ile nemlendirebilirsiniz. Haftada bir defa saç uçlarına zeytinyağı uygulayarak nem kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Zeytinyağının saçlar için diğer bir faydası ise yeni saçların çıkmasına yardımcı olmak. Zeytinyağı kullanımı, öncelikle saçlarınızı güçlendirir ve daha güçlü olan saçların kırılması da zor olacaktır. Ayrıca zeytinyağının nemlendirici etkisi saç derinizi besler ve bu da saç kaybı nedenlerinden birisi olan kepek oluşumunu engeller.

  • zeytinyağının saç ve cilde faydaları
  • zeytinyağı maskesi
  • zeytinyağı mucizesi
<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi