• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
29 Mart 2021 Pazartesi 12:51 | Son Güncelleme:

Saç kırıkları saçın hızlı uzamasını engeller mi? Saçı hızlı uzatan 10 öneri

Saç kırıkları saçın hızlı uzamasını engeller mi" Saçı hızlı uzatan 10 öneri
AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Kuru saçı taramak, daha uzun görünsün diye her gün düzleştirici kullanmak, kısalmasın diye kestirmemek ve daha binlercesi... Saçın hızlı uzaması için yapılan birçok şeyin aslında saça zarar verdiğini biliyor muydunuz? İşte doğru bilinen yanlışlar ve saçı hızlı uzatan 10 öneri...

Saçın hızlı uzaması büyük şans. Ama saçınız hızlı uzamıyorsa da bu durumu doğal yollarla değiştirebilirsiniz. Nasıl mı? Elbette saç hakkında doğru bilinen yanlışları düzelterek. İşte adım adım saçı hızlı uzatan öneriler...

SAÇI HIZLI UZATAN 10 ÖNERİ

1. Saç kırıklarını mutlaka aldırın. Saçın hızlı uzamasında önemli bir etkiye sahip. Saç uzmanlar üç ayda bir saç kırıklarını almayı öneriyor.

2. Saç için uygun şampuanı seçin. Artık neredeyse her saç yapısına uygun şampuan bulmak mümkün.

3. Paraben içermeyen şampuan içerisine yağlar ekleyerek şampuanın içeriğini zenginleştirebilirsiniz. Özellikle argan yağı ve çam terebentin yağı saçı hızlı uzatır.

4. Zeytinyağı, ayçiçek yağı, Hint yağı, lavanta yağı ve avokado yağını eşit ölçeklerde karıştırın. Üstüne aynı ölçekte bal ilave edip, saçınıza sürün. 30 dakika bekletin. Sonra iyice durulayın.

5. Saç düzleştirici ürünler saçı çok kırıyor. Eğer her gün saç düzeltmek zorundaysanız uzmanlar, bunun yerine fön kullanmayı öneriyor.

6. Beslenme de saçın hızlı uzamasını etkiliyor. Saçı uzatan A vitamini içeren besinlere mutfakta yer açın.

7. Stres saçın en büyük düşmanı. Bu yüzden hayata dair problemleri stres yapmadan halletmeye çalışın.

8. Lastik tokalar, sıkıca bağlanan saçlar ve kışın sık kullanılan şapkalar da saça zarar verir. Özellikle sıkı bağlamak saçı kırar. Bu nedenle saçı havalandırmak büyük bir öneme sahip.

9. Uzmanlar, saç için ılık suyu tavsiye ediyor. Aşırı sıcak su saça veriyor ve saçın hızlı uzamasını da olumsuz etkiliyor.

10. Saçlarınızı kuruyken taramamaya özen gösterin. Islak saçı taramak hem kolay hem de bu durum daha az kırılmaya neden olur.

  • saçın hızlı uzaması
  • saç kırıkları
  • saçı kestirmek
  • saç nasıl hızlı uzar
  • kuru saçı taramak
<h3>Akupunktur Derneği Onursal Başkanı Dr. Murat Topoğlu iftarda tüketilmesi gereken besinleri AKŞAM

İftarda neler tüketmeliyiz?

Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de