• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Haziran 2020 Cuma 17:43 | Son Güncelleme:

Saç ekimi düşünenler tıraşlama korkusundan vazgeçiyor! Fue tekniği nedir?

Saç ekimi düşünenler tıraşlama korkusundan vazgeçiyor!  Fue tekniği nedir"
IHA

Fue tekniği, kelliğe karşı en konforlu saç ekim tekniği olarak biliniyor. Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin çoğunun, saçının tıraşlanması gerektiğini öğrenince ameliyat olmaktan vazgeçtiğini belirten uzmanlar, fue tekniği ile bunun mümkün olduğunu belirtti.

Kellik ve saç dökülmesi günümüzde büyük bir problem hâline geldi. Türk erkeklerinin başlıca estetik sorunu olan kelliğe karşı en konforlu saç ekim tekniğinin Fue olduğunu belirten uzmanlar, bu tekniğin profesyonel tecrübe gerektirdiğini söyledi.

İHA'ya açıklamalarda bulunan Estetik ve güzellik uzmanı Buket Önal, saç ekimi konusunda doğru bilinen yanlışlara dikkat çekti.

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin çoğunun, saçının tıraşlanması gerektiğini öğrenince ameliyat olmaktan vazgeçtiğini anlatan Önal, şu şekilde anlattı:

“Saç ekimi işlemlerinde hastaların tıraşlı bir kafa ile normal yaşantılarına devam edememeleri çok normal bir endişedir. Estetik cerrahi yıllardır saç ekim işleminde saçın tıraşlanmasını engellemek için çeşitli araştırmalar yapmıştır. Bugün estetik cerrahinin geldiği nokta muazzam seviyededir. Geliştirilen teknikler hem estetik cerrahlar hem de hastalar için ameliyat sürecini kolaylaştırmak ile kalmıyor, iş ve sosyal yaşamlarından da geri kalmamalarına olanak sağlamaktadır." 

"FUE TEKNİĞİ İLE TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ"

Ense bölgesinden FUE tekniği ile alınan saç köklerinin donör bölgesinden alındığı belli olmadan yapılan bir uygulama olduğunu kaydeden önal, "Bu uygulama özellikle profesyonellik, yetenek ve tecrübe gerektirmektedir. Özellikle saçlarını tıraş ettirmek istemeyen sanatçı, futbolcu ve bayanların da tercih ettiği bu yöntem toplum içinde bu uygulamadan rahatsız olanlar için oldukça rahatlatıcı ve konforlu bir tekniktir. Her saç şekline uygulanabilen tıraşsız saç ekimi operasyonu sonrasında kişiler iş ve sosyal hayatına geri dönebilmektedir." ifadelerini kullandı.

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ NASIL UYGULANIYOR?

Bir seansta ortalama kişideki açıklığa göre 2 bin, 2 bin 500 greft tıraşsız saç nakli yapıldığını ifade eden Önal, şöyle devam etti;

"Talebe göre ise 2 hafta sonra aralıklı seanslar da yapılabilmekte, saç alınan bölgede operasyon anından itibaren iz kalmamaktadır. Birkaç yıl öncesine kadar saç ekiminde saç köklerinin çoklu ya da tek tek alımında donör bölgesi ve ekim bölgesi tıraş edilmekteydi. Bu toplum içerisinde yarısı tıraşlanmış saçla gezmek durumunda kalan kişiler için hiç de kolay bir durum değildi. Hatta saç ekimi yaptırmak isteyen birçok kişinin işlem sırasında donör bölgenin tıraşlandığını öğrendiklerinde saç ekiminden vazgeçtikleri de çok sık görülen bir durumdu. Tıraşsız saç ekimi tekniği, işte bu problemi ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş yeni bir tekniktir."
<p>Editör: Duygu Gecü Yüzseven <a href='mailto:duygu.gecu@turkmedya.com.tr'>duygu.gecu@turkmedya.com

İzmir depreminde son durum nedir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mesut Yılmaz hayatını kaybetti! İşte Mesut Yılmaz'ı siyaset hayatından önemli anlar

İzmir'de 6.6 büyüklüğünde deprem! İşte ilk fotoğraflar