• $7,5402
  • €8,8069
  • 454.082
  • 1132.13
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
07 Ağustos 2020 Cuma 16:21 | Son Güncelleme:

Saç dökülmesine çözüm: Zeytinyağı ve sarımsak!

Saç dökülmesine çözüm: Zeytinyağı ve sarımsak!

Saç dökülmesi günümüzde hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir sorun. Bu noktada imdada yetişen zeytinyağı ve sarımsak için ciltte ve saçta mucizevi etkileri olan iki besin diyebiliriz. Sarımsak içerdiği vitaminlerle saçı besleyerek kolojen üretimini artırırken; zeytinyağı saçlara hacim verir ve parlaklık kazandırır. İşte zeytinyağı ve sarımsak ile saçlardaki mucize etki...

Zeytinyağı ve sarımsağın saç dökülmesine faydaları saymakla bitmiyor. Hem erkeklerde hem de kadınlarda son yılların en önemli problemi hâline gelen saç dökülmesiyle ilgili maske tarifleri ve kürler araştırılıyor. Peki, mutfağınızda bulunan zeytinyağı ve sarımsağı saçınızda hiç denediniz mi? Zeytinyağı saçtaki kırıkları önlerken, sarımsak içerdiği kalsiyumla ve E vitaminiyle saçı besliyor. Zeytinyağı ve sarımsağın saça faydaları haberimizde.

SARIMSAĞIN SAÇA FAYDALARI

Saç, tırnaklar, sinirler ve cilt için faydalı olan sülfür açısından zengin sarımsak aynı zamanda selenyum ile E vitamininin vücut tarafından daha iyi işlenmesini sağlayarak saç sağlığı üzerinde olumlu etki yaratmaktadır.

Yine saç sağlığı açısından önemli olan C, B6, B1 vitaminlerini içeren sarımsak özellikle yıpranmış saçları besler ve kolojen üretimini arttırır.

Saça uygulanan sarımsak kürleri saçların yeniden çıkmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca sarımsaklı şampuanları da kullanabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞININ SAÇA FAYDALARI

Zeytinyağının saç derisini ve saç tellerini yumuşatıcı etkisi bulunmaktadır..

Özellikle yıpranmış ve kolay kırılan saçların bakımında kullanılmaktadır.

Saç şekillendirici ürün ve cihazların kuruttuğu, zayıflattığı saçlar için kullanabileceğiniz en etkili doğal ürünler arasında yer alan zeytinyağı düzenli olarak kullanıldığında saçlara doğal parlaklık verir.

Saçlara hacim kazandırır ve saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Saçları çabuk uzatır.

ZEYTİNYAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

Saç uzunluğuna ve dolgunluğuna bağlı olarak 3 yemek kaşığı zeytinyağını bir kaba koyup ılıklaştırın. Ardından saç diplerinize uygulayın. Sonrasında başınızı streç filmle veya poşetle sarın. 1 saat sonra saçınızı normal şekilde yıkayabilirsiniz.

<p>İstanbul'da 120 kilometre hızla gidip makas atan hafriyat kamyonu sürücüsü kameraya yansıdı.</p>

Hafriyatıyla korkuttu: 120 kilometre hızla gitmesine rağmen kamyona yetişemedi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dağlık Frigya bisikletle gezilebilecek

Polisler tarafından ele geçirilen el yapımı silahlar