• $ 6,6141
  • € 7,2819
  • 335.818
  • 89643.7
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Romatizma ağrılarını durduran şifalı bitki: Evelik

Romatizmaya ne iyi geliyor, romatizma ağrılarının sebepleri merak ediliyor. Romatizma ağrılarına iyi gelen şifalı bitkiler araştırılıyor. İşte romatizma ağrılarınıza şifa gelecek bitkiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Romatizma ağrıları ile baş edemeyenler şifalı bitkileri araştırıyor. Peki romatizma ağrılarına ne iyi geliyor? Evelik bitkisi, taze yapraklarının suyu haricen kullanıldığında romatizma ağrılarına iyi gelir. 

Kökü, gövdesi ve yaprakları yenilebilen evelik, sebze olarak tüketilir. Taze evelik yaprakları, soğanla sotelenerek yumurtalı yemek yapılır. Domates gibi sebzelerle birlikte yemeği yapılır. Bunun yanında evelik; gelincik, hindiba ve ebegümeci sebzeleriyle birlikte pişirilir. Hafif ekşi ve mayhoş bir tada sahip evelik, pirinçli yemek olarak yapılır ve üzerine yoğurt dökülerek servis edilir. Ekşi olmayan evelik yaprakları ayrıca sarma yapımında kullanılır ve salatalara katılır. Evelik kökleri ve yaprakları çay gibi de demlenebilir. Aynı zamanda haşlanan yapraklar, lapa gibi hazırlandığında ilaç olarak yaraların üzerine sürülür.

Güneş Gazetesi


Başkan Erdoğan '7 Aylık maaşımı bağışlıyorum' diyerek kampanya başlattı

Başkan Erdoğan '7 Aylık maaşımı bağışlıyorum' diyerek kampanya başlattı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüse karşı ilginç çözüm: Paraları 100 derecede kaynatıyor

Sınır kapısında korkutan patlama! Alevler 40 metre yükseldi