• $8,5689
  • €10,1477
  • 496.311
  • 1359.55
27 Mart 2020 Cuma 13:04 | Son Güncelleme:

Prof. Dr. Ateş Kara açıkladı: Deterjan koronavirüsten koruyor mu?

Prof. Dr. Ateş Kara açıkladı: Deterjan koronavirüsten koruyor mu"

Deterjanlar koronavirüsten koruyor mu? Güneş koronavirüse iyi geliyor mu? gibi sorular araştırılıyor. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, ölümcül koronavirüsün düşmanını açıkladı. Ateş Kara, virüsün güneşten ve deterjandan etkilendiğini ve parçalandığını belirtti.

Koronavirüs sebepleri merak ediliyor. Deterjanlar koronavirüsten koruyor mu? Güneş koronavirüse iyi geliyor mu? gibi sorular araştırılıyor. Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, canlı yayında dünyayı etkisi altına alan ölümcül koronavirüsün düşmanını açıkladı. Ateş Kara, virüsün güneşten ve deterjandan etkilendiğini ve parçalandığını belirtti.

CNN Türk'te yayınlanan Hande Fırat'ın moderatörlüğünü yaptığı Gece Görüşü programında konuşan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, virüsle ilgili merak edilenleri anlattı.

Virüsün düşmanlarının güneş ve deterjan olduğunu söyleyen Prof. Dr. Kara, şu ifadeleri kullandı: "Biz karşımızdaki düşmanı tanıdık mı? Belli bir noktaya kadar tanıdık. Nedir bu düşman? Özelliği şu ki güneşten çok etkileniyor herhangi bir detarjandan çabuk etkileniyor ve anında parçalanıyor. O nedenle de normal kullandığımız sabun ve deterjan hemen ortadan kaldırıyor."

Havaların ısınması koronavirüsü yok eder mi? Bilim Kurulu Üyesi açıkladı!

<p>Birleşmiş Milletler'in göç örgütü IOM'un Sözcüsü Safa Msehli tarafından yapılan açıklamaya göre,

Libya açıklarında göçmen dramı

TBMM Başkanı Şentop, Bakü'de Parlamento Başkanları Birinci toplantısına katıldı

Çanakkale Köprüsü'nde son durum

Kitap yazmak için yola çıktı, 210 günde yürüyerek 76 şehir gezdi