• $7,4663
  • €9,0073
  • 410.742
  • 1531.05
29 Ağustos 2012 Çarşamba 04:43 | Son Güncelleme:

Onu çok seviyorsunuz ama çok mu konuşuyor?

Onu çok seviyorsunuz ama çok mu konuşuyor"

O sizin en yakın arkadaşınız ama devamlı konuşuyor ce hiç susmuyor mu? O zaman bu stratejiler tam sizlik.

Yakın arkadaşınızla iş çıkışı buluştunuz ve ona yeni tanıştığınız erkeği anlatmak için sabırsızlanıyorsunuz. Söze önce o başlıyor ve onun cümleleri hiç bitmiyor...

Önce sorun yaşadığı iş arkadaşlarını anlatıyor sonra yeni aldığı jean pantolonunu tüm detaylarıyla tarif ediyor ve ardından ortak bir arkadaşınızın ne kadar kilo verdiğine geçiyor. Tam söze girip yeni tanıştığınız yakışıklıyı anlatacakken o bu sefer kendi hoşlandığı çocuğu tarife başlıyor ve tam anlamıyla lafınızı ağzınıza tıkıyor.

Üzgünüz arkadaşınızın kötü bir alışkanlığı var! Michigan Üniversitesi'nin öğrenciler üzerinde yaptığı araştırmaya göre öğrencilerin 10 yıl öncesine kadar yüzde 40 oranında daha az empati yaptıkları test edilmiş. Gençler artık karşılarındaki kişiyi çok daha az dinliyor ve çok daha fazla konuşuyor. Duygusal İletişim Kiti (The Emotional Toolkit) kitabının yazarı Darlene Mininni bakın bu durumu nasıl özetliyor; "Eğer biri sürekli konuşuyor ve diğeri sadece dinliyorsa bu çok sağlıklı bir iletişim olmaz. Dinleyen taraf eninde sonunda patlamaya hazır hale gelecektir." Tabii ki bazen sizin için çok önemli olan bir haberi soluk almadan arkadaşlarınızla paylaştığınız anlar olabilir. Bu normal tabii ama durum sürekli hale gelirse işte o zaman ciddi bir problem var demektir.

Doğru zamanda söze girin

Diyelim ki arkadaşınız hiç durmadan konuşuyor ve sizin sıkıldığınızın farkında bile değil o zaman ona bunu belli etme zamanı gelmiş demektir. Nasıl mı? Dikkatinizi başka yöne çevirin. Büyük ihtimalle niye böyle davrandığınızı soracaktır siz de kafanızın başka yerde olduğunu söyleyerek hemen konuya girin ve şöyle deyin: "Benim de sana anlatacaklarım var."

Onun görüşlerine ihtiyacınız olduğu imajı yaratın

"Sana anlatmak için daha fazla bekleyemeyeceğim dün bir iş görüşmesine gittim ve beni dinlemeni istiyorum çünkü görüşlerin önerilerin benim için çok önemli" diyerek söze başlarsanız emin olun geveze arkadaşınız can kulağıyla sizi dinleyecektir. Ve konuşmanın sonunda size tavsiyeler yağdıracaktır. (Cosmopolitan/ Ceylan Yeniacun)
 

<h3>CANER ERKİN'E AF  YOK!</h3><p>Fenerbahçe'de  Caner Erkin belirsizliği sürüyor. Tecrübeli

Haftanın Futbol Başlıkları... Caner Erkin neden kadro dışı?

İzmir'de deniz 50 metre çekildi! Tekneler karaya oturdu

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı