• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
17 Şubat 2021 Çarşamba 17:53 | Son Güncelleme:

Online toplantılarda arka plan nasıl olmalı? İşte dekor önerileri

Online toplantılarda arka plan nasıl olmalı" İşte dekor önerileri

Pandemi sürecinde herkes toplantılarını, görüşmelerini, derslerini ve iş hayatını online devam ettirdi. Dijital toplantılar için her an hazır bir masa ya da düzenli bir arka plan şart. Önceden işe giderken kıyafetlere nasıl özen gösteriliyorsa şimdide online toplantılara arka plan hazırlığı yapılıyor. Peki, video konferansına göre ideal düzen nasıl olmalı? İşte video konferanslar için dekor önerileri...

Pandemi herkesin hayatında online yaşam sürecini başlattı. Eskiden işe veya bir toplantıya giderken, kıyafetlerimiz nasıl önemliyse artık videolarda arka planlar önemli hâle geldi. Hatta bazı firmalar video konferanslar için özel arka planlar tasarladı. Kitaplık tercih eden de var özel bir tabloyu arkasına alarak canlı yayına katılan da var.

Alem Dergisi'ne açıklamalarda bulunan İç Mimar Sharon Doncourt, Zoom konferanslarına göre evi dekor etmenin yollarını anlattı. İşte video konferansına uygun arka plan dekor önerileri...

EVİNİZİ ZOOM KONFERANSLARINIZA GÖRE DEKORE ETMENİN YOLLARI

Düzenleyerek başlayın

Temizlik ve düzen büyük fark yaratır, alan açar ve ihtiyaçlarınızı daha iyi belirleyip uygulamanızı sağlar; içinizdeki Marie Kondo'nun çıkmasına müsade edin. Kameranızın arkasından çok meşgul görünecek her şeyi temizleyin, kitapları raflara geri koyun, fazladan telefonunuzu ve bilgisayar şarj cihazlarınızı kaldırın ve kalemlerinizi çerçeveden çıkarın.

Arka planınızı basit tutun

Evinizin boş duvarlı bir odasını seçin ve mümkünse kapı aralıklarından kaçının. Çok dolu ve binbir resim veya çerçeve olan bir görüntünün önünde olmanıza gerek yok; daha boş bir canvas gibi düşünüp değişiklikler uygulayabileceğiniz bir alan sizi sıkmaz.

Işığın gücü

Aydınlatma sizi vezir de eder rezil de...Zaten bu ara evlerde çok havalı hissetmiyoruz, eşofmanlarımızın içinde, o nedenle ışığa dikkat. Yüksek renksel geriverim indeksine sahip bir ışık, odadaki her nesnenin gerçek renklerini gösterebilir, bu nedenle daha iyi aydınlatmaya yatırım yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bitki ve yeşillik

Bitkiler doğal bir görünüm yaratır, ortama yaşanmışlık ve renk katar. Ev bitkileri evinizin keyifli, canlı görünmesini; aynı zamanda mutlu ve zinde hissetmenizi sağlar.

Sanat eserleri

Duvara güzel işlerin asılması ruhu okşar ama bunun tek yolunun çok pahalı veya önemli bir sanat eseri olduğunu düşünmeyin. Birçok ulaşılır kolaj çalışmaları, eskizler ve fotoğraflar mevcut. Hatta yüksek çözünürlüklü kendi çektiğiniz fotoğrafı çerçeveletip asabilirsiniz.

Teknolojik yaklaşım

Bluetooth müzik; teknolojik aletlerimizin kullanımını rahatlatacak çeşitli aksesuarların kullanılması.

Renkler

Duvar renklerinde iddialı olmaktan korkmayın; bir duvarınızı çok özel bir renge boyayın, ona uygun olan bir ışıklandırma çok fark yaratır.

Oranlara dikkat

Duvarlardaki resim, raf, aydınlatma gibi detayların kullanımında yükseklik ve oranlar önemli, unuttuğumuz bir detaydır. Bu ayrıntıya özen gösterin.

Kitaplıklar

Her ne kadar bir arka fon olarak görülse de, kitaplar kadar yaşanmışlık ve ruh veren bir şey yoktur. Bence tüm olay farklı düşünmek böylece her yeri farklılaştırabilirsiniz; kitaplarınızın dizme şekilleriyle oynayın derim.

Esnek mobilyalar

Hepimizin mikro değişikliklere ve motivasyonlara ihtiyacı var; böylece kendinize stabil oynamayan çok güzel bir çalışma odasından ziyade, rahat yer değiştirilebilir, esneklik sağlayan mobilya ve alanlar yaratın. Hergün aynı yerde çalışmak insanı sıkabiliyor; evde birçok değişik köşede kendinize çalışma ortamı sağlayan dokunuşlar yapın. Evin ışık alan alanlarını iyi değerlendirin; gün ışığı çok önemli, hem iyi hissetmek hem de iyi görünmek için.

Ruhlu alanlar

Kendinizi yansıtacak detaylar serpiştirin; güzel bir fotoğraf veya bir seyahatten alınmış özel dekoratif parçanızı yerleştirmek gibi. Bu tarz kişisel eşyalar çok fark katıyor. Bu basit yöntemlerle çalışma alanınızın hem size hem de başkalarına güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

<p>Karma komisyona sevk edilen ve çoğunluğu HDP milletvekillerine ait 33 dosyanın ayrıntıları netleş

PKK'nın siyasi uzantısı HDP'lilerin dokunulmazlığı kaldırılacak mı?

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı