• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
29 Temmuz 2020 Çarşamba 17:39 | Son Güncelleme:

Kuru fırçalama tekniği ile 5 dakikada pürüzsüz bir cildin sırrı

Bazı bakım ürünlerini kullanmak hem ucuz hem de kolay. Bunlardan biri de geçmişte babaannelerimizin anlattığı kuru fırça. Son yıllarda "kuru fırçalama" tekniği cilt bakımında en çok tercih edilen yöntemlerden biri hâline geldi. Peki, kuru fırçalama tekniğinin faydaları nelerdir? Fırça seçimi nasıl olmalı? İşte yanıtlar...

Kuru fırçalama tekniği pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için cilt bakımında uygulanan yöntemler arasında yer alıyor. Kuru fırçalama tekniği ile yalnızca günde beş dakikanızı ayırarak cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Sabah Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Doktor Meltem Ayran kuru fırçalama tekniğinin faydaları hakkında bilgi verdi. İşte pürüzsüz cilt bakımın detayları...

KURU FIRÇANIN CİLDE FAYDALARI

Lenfatik Dolaşım Artar

Selülitler azalır.

Fırçalama yönünümüz, ayaklardan ellerden kalbe doğru olmalıdır.

Yalnız açık yara, egzama gibi sorunlarda fırçalama yapmayın! Mutlaka doktorunuza danışın.

KURU FIRÇA SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Fırça Seçimi çok önemli, doğal kılları olan önce yumuşak sonra sert fırça kullanmak daha iyi olur. Sabahları uyanınca duştan önce, tüm vücudunuza dairesel hareketlerle, hafif vuruşlar yaparsak güzel olur. Ölü deriyi atmış oluruz, vücutta ölü ve işe yaramaz hücrelerin atılması bir detokstur, kan dolaşımını artırırız. Sonrasında duşa girip, organik ürünler ya da sülfatsız, katkı maddesiz jellerle yıkandıktan sonra duşun sonunda organik bir yağla durulama yaparsak çok güzel nemlendirme yapmış oluruz.

KISA SÜREDE DETOKS

İnsanın kendini temizlemesi bir detokstur. Temizliyorum derken aynı zaman da kirletip toksinletmemeliyiz. Kullandığımız şampuanlar, jeller, kremler vs çok önemli. Fırçalama hareketiyle sadece cildin dıştan görünen hâlini değil, en büyük organımız üzerinden günlük detoks faaliyetimize de hizmet etmiş oluyoruz.

<p>62 yaşındaki Emine Eren, ekipler tarafından enkaz sağ olarak kurtarıldı. İlk müdahalesi enkaz yığ

62 yaşındaki Emine Eren'in enkazdan çıkarılma anı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ünlülerden İzmir depremi paylaşımları: Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız

Deprem anında ne yapmanız gerekiyor?