• $8,094
  • €9,5755
  • 496.492
  • 1144.45
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
26 Haziran 2020 Cuma 12:07 | Son Güncelleme:

Kırmızı et tüketiminde ambalaja dikkat!

IHA

Pandemi sürecinde kırmızı et tüketimi merak edilen konular arasında yer alıyor. Ambalajlı ürünlere dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, kırmızı et tüketimine dair alınacak önlemleri anlattı. İşte bilinmesi gerekenler...

Kırmızı et tüketimi sağlık açısından büyük bir öneme sahip. Özellikle koronavirüs sürecinde kırmızı etin pişirilme yöntemi en çok tartışılan konular arasında yer aldı. Dünya üzerinde ve ülkemizde etkisi devam eden koronavirüse (Covid-19) karşı tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda, insan sağlığını yakından ilgilendiren gıda sektöründe kırmızı et tüketimine dair alınacak önlemler için işin uzmanından uyarı geldi. Ambalajlı ürünlere dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, kırmızı etin hazırlanmasından pişirilmesine kadar yapılması gerekenleri anlattı.

İHA'ya açıklamalarda bulunan Murat Babayiğit kırmızı etin nasıl tüketileceği konusunda uyarılarda bulundu. Pandemi sürecinde özellikle hijyen ve sosyal mesafeye çok dikkat edildiğini ifade eden Babayiğit, şunları söyledi:

“Her gün dükkanımızı periyodik olarak dezenfekte ediyoruz. Çünkü müşterilerimizin sağlığı açısından bu bizim için çok önemli. 

Bütün misafirlerimizi karşıladığımız zaman ateş ölçer ile ateşlerini ölçerek, her masamızda dezenfekte ediyoruz. 

Halkın sağlığı bizim için çok önemli. Masalarda sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Bilindiği üzere pandemi sürecinde her sektörde olduğu gibi gıda sektöründe de bir takım değişim ve gelişmeler oldu. 

Covid-19’un gıdalar yoluyla bulaşmadığı kanıtlandı. Ancak ambalajlarla beraber bulaşabileceğine dair riskler var.

65 derece üzerinde pişirilen ve işlem görmüş gıdalarda virüsün hayatta kalma şansı yok. Ancak soğuk ve ambalajsız ürünlerde risk söz konusu. 

Kayıt dışı merdiven altı şartlar altında üretimi yapıldığı ve bilinmeyen ürünleri almamaları konusunda vatandaşı uyarıyoruz. 

Kayıtlı ve etiketi olan ürünlerin alınması halk sağlığı açısından oldukça önemli.” dedi.

<p>Kurgu: <a href='mailto:can.yildiz@turkmedya.com.tr'>can.yildiz@turkmedya.com.tr</a></p><p>Editör:

ABD seçimlerinde ne olacak: Trump mı Biden mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Tarım ve Orman Bakanlığı Türkiye'yi yeşillendiriyor! İşte ormanlarımızın eski ve yeni halleri

Burçlar haftaya nasıl başlayacak? 26 Ekim 2020 burç yorumları