• $28,9195
  • €31,2951
  • 1887.67
  • 7978.82
17 Kasım 2023 Cuma 16:40 | Son Güncelleme:

Kırmızı alarm 5 kural! Tek kişilik ilişki yaşadığınızın kanıtları

Kırmızı alarm 5 kural! Tek kişilik ilişki yaşadığınızın kanıtları

İlişki çift kişilik bir duygu akışıdır. Sağlıklı ilişkiler karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde ilerler. Ama bir ilişkide ilginize karşılık bulamıyorsanız bu bir kırmızı alarm olabilir. İşte detaylar...

İlk mesaj sürekli sizden geliyorsa, sizle anılmaktan hoşlanmıyorsa, tüm fedakarlıkları sizden bekliyorsa size üzücü bir haberimiz var. Dengesiz ve sevgisi bir ilişikide mutlu olmak imkansızdır. İşte ilişkide yalnız olduğunuzun kanıtları...

Sosyal Medya Hesaplarında Yer Almıyorsanız

Sosyal medyalarında sizi paylaşmıyor olmak bir sorumluluk reddi beyanı anlamına gelir. Siz veya partneriniz, sosyal medyada zaten kendinizi paylaşan insanlar değilseniz veya Instagram'ı yalnızca komik kedi ya da hayvan hesaplarını takip etmek için kullanıyorsanız bu maddeyi es geçebilirsiniz. Ancak, görüştüğünüz kişi Instagram, Twitter, Facebook'ta sürekli aktifse ve önceden beraber olduğu kişileri de paylaşmışsa ama henüz sizinle ilgili paylaşımda bulunmadıysa İlişki uzmanı Mason Roantree bunun kötü bir haber olabileceğini söylüyor. "Bu, sizi uzun vadeli bir seçenek olarak görmedikleri veya sizi dünyaya göstermeye hazır olmadıkları anlamına gelebilir" diye açıklıyor.

Buluşma teklifi hep sizden geliyorsa

Buluşma teklifi sürekli sizden mi geliyor? Görüşelim deyince görüşüyor ama asla kendisi görüşmeyi teklif etmiyor mu? Mason Ronatree, "Her zaman siz ne zaman buluşacağınızı önerirseniz, bu tek taraflı bir ilişkidir" diye açıklıyor. "Size gerçekten ilgi duyan biri, ilişkiye katkıda bulunacak ve ilişkide proaktif olacaktır." Proaktif olmak havalıdır. Proaktif olan taraf arkasına yaslanıp bir başkasının tüm işleri yapmasına, formaliteleri halletmesine izin verir ve bu arada parmağını bile kaldırmaya gerek duymamanın ihtişamını yaşar.

Güç Dengesizliği Varsa

Flört koçu James Preece, flörtlerin eşit ölçüde birbirini desteklemek için birlikte çalışmak zorunda olduğunu söylüyor. "Güç dengesizliğinin işaretleri, kıskançlık veya kontrol edici davranış biçimini alabilir" diye açıklıyor. "Her ikisi de kolayca bir ilişkinin sona ermesine yol açabilir, bu yüzden duyguları alevlendirmek yerine bununla erkenden baş etmeye çalışın."

Bir ilişkide yin ile yang dengesine sahip olmak iyi bir şeydir: eksik yanınızı partneriniz tamamlar ve siz de onun eksik yanını tamamlarsınız. Aynısı romantizmde de geçerlidir. Siz romantik bir söz ustası olabilirsiniz, partnerinize sürekli olarak ona taptığınızı gösteriyor ve onu iltifatlara boğuyor olabilirsiniz. Partneriniz ise bu coşkulu sevgi gösterisine karşı ağır takılıyor ve karşılığını kendince sevgi gösterisiyle veriyor olabilir. Siz coşkular içinde aşkınızı çılgınca yaşarken ve hissettirirken, karşınızda bir tepki göremiyorsanız alarm kırmızıya dönmüş demektir. İşin zor yanı siz de partnerinizden aynı coşkuyu görmek istiyor olabilirsiniz ve bunu göremediğinizde hayal kırıklığı yaşarsınız.

Aranızda gizli saklı şeyler ya da sırlar varsa

Preece, biriniz diğerinden bir şey saklıyorsa, bir noktada ilişkinize kaçınılmaz bir zarar geleceğini belirtiyor.

Partnerinizle her ufak ayrıntıyı ya da her küçük düşünceyi paylaşmanıza gerek yok. Ama birinizin zihninde sakladığı önemli bir şey varsa, o zaman sorun olacaktır çünkü sırlar mutluluğunuzu engelleyebilir ve ortaya çıkma fikri paranoyaya ve tartışmalara neden olabilir.

Ödün vermiyorsa

Partnerinizle hiçbir zaman her konuda mutabık kalmayacaksınız, bu çok açık. Elbet farklılıklar, fikir ayrılıkları olacaktır. Örneğin; bir araştırmaya göre, ev tadilatı sırasında yaklaşık 10 çiftten birinin ayrılıyor ve yüzde 15'inin "Sürekli birbirlerinin bıktırdıklarını " iddia ettiğini ortaya çıktı. Ancak Preece, bir ilişkinin gelişimi için bir orta yol bulmayı ve kilit konularda uzlaşmanın yollarını öğrenmenin çok önemli olduğunu açıklıyor. "Her şey her iki tarafın da mutlu olabileceği orta noktayı aramakla ilgili."

  • ilişki
  • partner
Bayraktar TB3 SİHA'dan bir başarı daha... 11. testi de geçti
Bayraktar TB3 SİHA'dan bir başarı daha... 11. testi de geçti

Bayraktar TB3 SİHA'dan bir başarı daha... 11. testi de geçti

AKINCI TİHA bir testi daha geçti... Süpersonik füzeler ateşlendi!
AKINCI TİHA bir testi daha geçti... Süpersonik füzeler ateşlendi!

AKINCI TİHA bir testi daha geçti... Süpersonik füzeler ateşlendi!

İkinci el araç ilanlarına düzenleme! Süre 6 ay daha uzatıldı
İkinci el araç ilanlarına düzenleme! Süre 6 ay daha uzatıldı

İkinci el araç ilanlarına düzenleme! Süre 6 ay daha uzatıldı