• $7,1692
  • €8,7292
  • 414.171
  • 1483.02
17 Şubat 2021 Çarşamba 10:20 | Son Güncelleme:

Kilo vermek için boksa başladı, şimdi Avrupa şampiyonluğu yolunda

Kilo vermek için boksa başladı, şimdi Avrupa şampiyonluğu yolunda
DHA

Eskişehir'de kilo vermek için boksa başlayan Dilara Yücel, kısa sürede lisanslı sporcu oldu. “Boksa ilk başladığımda böyle olacağını hiç tahmin etmiyordum." diyen Yücel, Ukrayna'da çıktığı 4'üncü profesyonel maçını da kazandı. 17 yaşındaki Dilara Yücel'in yeni hedefi ise Avrupa şampiyonu olabilmek.

Hayattaki bazı nedenler kimilerine farklı kapılar açıyor. Bu isimlerden biri de kilo vermek için başladığı boksta lisans alan ve maçlar kazanan Dilara Yücel. Eskişehir'de kilo vermek için boksa başlayan Dilara Yücel, Ukrayna'da çıktığı 4'üncü profesyonel maçını da kazandı. Avrupa şampiyonu olabilmek için çok çalıştığını ifade eden Yücel, "Boksa ilk başladığımda böyle olacağını hiç tahmin etmiyordum. Hedefim ilk önce Avrupa şampiyonluğu kemerini getirmek. İlk günden beri onu da alacağıma inanıyorum. Ülkeme Avrupa şampiyonluk kemerini inşallah getireceğim." dedi.

DHA'da yer alan habere göre Avusturya'da dünyaya gelen Dilara Yücel, 2 yıl önce fazla kilolarından kurtulmak için amatör olarak boksa başladı.

HEDEF ÖNCE AVRUPA SONRA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Geçen yıl ailesiyle birlikte memleketi Eskişehir'e dönen Dilara, antrenör Celal Olucak ile çalışmalarını sürdürüp, kısa sürede lisanslı sporcu oldu.

13 Şubat'ta Ukrayna'da 69 kiloda çıktığı 4'üncü profesyonel maçını da kazanan Dilara Yücel, hedefinin önce Avrupa daha sonra da dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Yakaladığı başarıyı boksa ilk başladığı zamanlarda asla hayal edemediğini ifade eden Yücel, kendini şöyle ifade etti:

"Ukrayna'ya gittik, maçımızı aldık geldik. Maçı kazanacağımdan hiç şüphem yoktu. Çok çalıştık. Bu emeğimizin karşılığını en iyi şekilde aldığımızı düşünüyorum. Bundan sonra da daha iyi hazırlanıp, bayrağımızı dalgalandırmayı düşünüyorum. Boksa ilk başladığımda böyle olacağını hiç tahmin etmiyordum. Hedefim ilk önce Avrupa şampiyonluğu kemerini getirmek. İlk günden beri onu da alacağıma inanıyorum. Ülkeme Avrupa şampiyonluk kemerini inşallah getireceğim. Daha sonra da dünya şampiyonluğu kemerini getireceğim. Biz buna inandık, inanarak çalışıyoruz. Sonuna kadar da kendime güveniyorum."

"ELİMDEKİ TÜRK BAYRAĞI BANA GÜÇ VERDİ"

Maç için ringe çıktığı zaman elinde tuttuğu Türk bayrağının kendisine güç verdiğini söyleyen Yücel, "Maçın bitişindeki duygu inanılmaz güzeldi. İnsanın emeğinin karşılığını alması gerçekten çok güzel bir duygu. Türk bayrağını orada görünce tüyleri diken diken oluyor insanın. Psikolojik olarak maça çok hazırdım, o yüzden fazla heyecan yapmadım. Ringe elimde Türk bayrağı ile çıktığım için o bana ayrı bir güç verdi. Maçı kazandığımda o bayrağı kaldıracak olmam bana daha bir motivasyon oldu. Onun için savaştım, hep onu düşündüm. Başka bir ülkede Türk bayrağını kaldırıp, onu temsil etmek en büyük hayallerimden biriydi. Onu başardım, o yüzden çok mutluyum. Daha pek çok maçta Türk bayrağımı temsil etmek için savaşacağım" diye konuştu.

"4 MAÇINI DA KAZANAN EN GENÇ BOKSÖR"

Antrenör Celal Olucak ise Dilara'nın dünyada kariyer olarak 4 maçını da kazanan en genç profesyonel boksör olduğunu söyledi.

<p>İstanbul Esenler'de bir binada çıkan yangında mahsur kalan 4 çocuk vatandaşların açtığı battaniye

Esenler'de yangında mahsur kalan 4 çocuğu pencereden attılar

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü