• $7,3445
  • €8,8953
  • 410.207
  • 1528.82
22 Ocak 2021 Cuma 12:17 | Son Güncelleme:

Kayak merkezleri açık mı? İşte yarıyıl tatili için İstanbul'a en yakın kayak merkezleri

Kayak merkezleri açık mı" İşte yarıyıl tatili için İstanbul'a en yakın kayak merkezleri
AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA - Merve Kantarcı Çulha

Okullar, bugün yarıyıl tatiline giriyor. 23 günlük tatilde ailelerin ve çocukların ilk tercihi ise kayak merkezleri oldu. Peki, kayak merkezleri açık mı? Tatilde hangi kayak merkezleri tercih edilmeli? Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Soyak, kayak merkezlerinin hepsinin açık olduğunu belirterek şu an otellerde doluluğun yüzde 100 olduğunu söyledi. İşte tatili iyi değerlendirmek için İstanbul'a yakın kayak merkezleri...

Yarıyıl tatilini keyifli geçirmek isteyen ailelerin ve çocukların ilk tercihi kayak merkezleri oldu. Birçok aile internetten "Kayak merkezleri açık mı?" diye araştırmaya başladı. Kayak merkezleri pandemi tedbirleri kapsamında açık. İstanbul'a yakın kayak merkezlerini bir araya getirerek pandemide kayak merkezlerini anlattık.

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Uludağ'da İşletmeci olan Tarkan Soyak, kayak merkezlerinin hepsinin açık olduğunu belirterek şu an otellerde doluluğun yüzde 100 olduğunu ve her şeyin pandemi kurallarına göre düzenlendiğini söyledi.

Kayak merkezlerinin hafta sonu sadece konaklamalı tatil yapan kişilere açık olduğunu belirten Soyak, hafta içi ise tüm misafirler için günü birlik ziyaretlere açık olduğunu söyledi.

KAYAK MERKEZİNİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Kayak tatilinin diğer tatil türlerine göre oldukça güvenli olduğunu ifade eden Tarkan Soyak, kayak merkezini seçerken Güvenlik Turizm Sertifikasına dikkat edilmesini önerdi.

KAYAK MERKEZLERİNDE PANDEMİ İÇİN NASIL ÖNLEM ALINIYOR?

Kayak kaskından kayak takımlarına kadar her gün her malzemenin yıkandığını belirten Tarkan Soyak, pandemi için özel dezenfektan makinelerinin getirildiğini söyledi.

KAYAK MERKEZLERİ AÇIK MI?

Yerli ve yabancı birçok turiste hazırlık yapan kayak merkezleri tatilciler için hareketlendi. Bu süreçte pandemi kurallarına uygun olan kayak merkezleri açık. 

İSTANBUL'A YAKIN KAYAK MERKEZLERİ

Kartalkaya Kayak Merkezi

İstanbul'a yakın kayak merkezlerinin başında Kartalkaya Kayak Merkezi geliyor. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kartalkaya, her sene binlerce turisti ağırlıyor. Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolu şehir merkezinin 38 kilometre güneydoğusunda yer alıyor.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi İstanbul'a yakın olması nedeniyle en çok tercih edilen yerlerden biri. Kayak yaparken aynı anda hem Sapanca Gölü'nü de ziyaret edebilirsiniz.

Uludağ

Tabi ki kayak denilince ilk akla gelen yerlerin başında Bursa Uludağ geliyor. Uludağ'ın pistlerini, Kovid-19 tedbirleri kapsamındaki kısıtlama nedeniyle sadece konaklama yapan tatilcilerin kullanabildiği belirtiliyor. Dolayısıyla arayıp bilgi almadan gitmemekte fayda var.

<p>'Yıl 1908... Osmanlı topraklarında ikinci Meşrutiyet ilan edilmişti ve Meclis'i Mebusan o günkü a

Bunlar kimin milletvekili?

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik