• $8,3095
  • €9,7763
  • 501.715
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
29 Haziran 2020 Pazartesi 17:34 | Son Güncelleme:

Kaş silme yöntemleri nelerdir? Kaş sildirme mümkün mü?

DHA

Kaş silme işlemi veya kaşa uygulanan dövmeler konusu merak ediliyor. Lazer ve destekleyici olarak solüsyonla, dövme şeklinde yapılan kaşların silinebildiğini belirten uzmanlar, kaş silme uygulamasını anlattı.

Önceki yıllarda kaşa uygulanan dövmeler artık tercih edilmezken birçok insan da sildirmek için çeşitli yöntemler arıyor. Peki, kaş silme yöntemleri nelerdir? Lazer ve destekleyici olarak solüsyonla, dövme şeklinde yapılan bu kaşların silinebildiğini belirten uzmanlar, bu işlemlerin merdiven altı yerlerde yaptırılmaması gerektiğini de söyledi. Peki, kaş sildirme işleminde nelere dikkat etmek gerekiyor?

"TAMAMEN SİLMEK MÜMKÜN"

DHA'ya açıklamalarda bulunan Güzellik Koçu Aylin Çetinkaya, kaş sildirme işlemi hakkında önemli bilgiler verdi. Dünyada doktorlar tarafından da yaygın olarak lazerin kullanıldığını belirten Aylin Çetinkaya, şunları söyledi:

"Q-Swiched Lazer teknolojisi ile kaş kontürü uygulamasını silmek için eski uygulamanın üzerinden en az 6 ay geçmesi gerekiyor. Kaş kontürü işleminin silinmesi için gerekli olan seans sayısı herkes için farklı olabilir. Daha önce yapılan uygulamanın ne zaman yapıldığı, cildin hangi katmanına ve ne kadar derine yapıldığı, kullanılan pigmentin molekül yapısı gibi birçok değişken bulunmaktadır. Kaş kontürü uygulamasını tamamen silmek mümkün olabilir ancak bazı kişilerde 2-3 seansta bu sonuç elde edilirken, bazı kişilerde 6-7 seans hatta daha fazlası gerekli olabilmektedir." 

4 HAFTA ARALIKLARLA SİLME YAPILABİLİR

Bu yöntem ile kaş silme işleminin 10 dakika içerisinde tamamlandığını ve kişinin herhangi bir acı, ağrı hissetmediğini belirten Güzellik Koçu Aylin Çetinkaya, silme işleminden hemen sonra kaş bölgesinde bir miktar kızarma ve hafif şişlik olabileceğini ancak bu durumun aynı gün içerisinde düzeleceğini belirtti. Çetinkaya, ilk seanstan itibaren işlem renginin solmaya başladığını, tam silinme için gerekli seans sayısının ilk seansın ardından daha iyi anlaşılabileceğini, seans aralıklarının 4 hafta olabileceğini sözlerine ekledi.

SOLÜSYON İLE KAŞ SİLME DE YAPILABİLİR

Kaş kontürü silme işleminde kullanılan diğer bir tekniğin de solüsyon ile silme olduğunu belirten Aylin Çetinkaya, “Kliniğimizdeki solüsyon ile kaş kontürü silme tekniğini, q-swiched lazerle silme tekniğine destekleyici, kombine tedavi olarak uyguluyoruz.” dedi.

"MERDİVEN ALTI YERLERDE YAPTIRMAYIN"

Kaş kontürü silme işleminin mutlaka güvenilir kliniklerde yapılmasının önemine değinen Çetinkaya, merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde, yetkisiz kişilerce yapılan uygulamaların da riskli olduğunu belirterek uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini söyledi.

<p>Fransa'nın Lyon şehrinde trafikte kalan vatandaşlarla işgalci Ermenistan yanlısı protestocular ar

İşgal yanlısı Ermeni eylemciler Türk vatandaşlara sopa, balta ve bıçaklarla saldırdılar: Türk babanın hayatı tehlikede

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da tatil trafiği başladı

Libya'da yerdeki sosyal mesafe etiketlerine Macron'un fotoğrafını bastılar