• $7,8122
  • €9,2768
  • 483.422
  • 1211.51
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Haziran 2020 Salı 10:02 | Son Güncelleme:

Kanser tedavisinde müthiş buluş: Tümör ya küçülüyor ya da tamamen yok oluyor

Kanser tedavisinde müthiş buluş: Tümör ya küçülüyor ya da tamamen yok oluyor

İngiltere'deki Kanser Araştırmaları Enstitüsünün ileri seviye göğüs ve bağırsak kanseri hastaları üzerinde denediği bir ilaç, bazı durumlarda tümorün büyümesini yarı yarıya azalttı, bazı durumlarda ise tümörü tamamen yok etti.

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Kanser Araştırmaları Enstitüsü, göğüs ve bağırsak kanseri tedavisine ilişkin önemli bir bulguya ulaştı.

Aksam.com.tr’nin İngiltere ve İrlanda’da faaliyet gösteren Press Association’dan aktardığı habere göre, bilim insanları, kanser hücrelerinin kendi DNA’larını onarma kabiliyetlerini hedef alan bir ilaç üzerinde çalıştı.

İleri seviye kanser hastaları üzerinde denenen ilacın kimi durumlarda tümörün büyümesini yüzde 71 oranında durdurduğu, kimi durumlarda ise tümörü tamamen yok ettiği gözlendi.

Klinik Onkoloji Dergisi’nde yayımlanan çalışmanın başındaki isim olan Profesör Johann de Bono, yapılan testlerle ilgili olarak, “Böylesi erken bir dönemde bu gibi sonuçlar elde etmek bizim için büyük bir cesaret ve motivasyon kaynağı oldu.” dedi.

Göğüs, bağırsak ve yumurtalık kanseri ileri seviyede bulunan 40 hasta üzerinde yapılan çalışmalarda, hastaların bazıların yalnızca ilaç, bazılarına ise hem ilaç hem de kemoterapi tedavisi uygulandı. İlacın, kemoterapiyle birlikte kullanıldığı hastalardaki tümörün yayılma hızında daha büyük bir azalış gözlendi.

Öte yandan, yalnızca ilaç verilen bağırsak kanseri bir hastada bulunan tümörün tamamen yok olduğu belirtildi.

İlk faz çalışmaları tamamlanan ilacın yeni testlere tabi tutulacağı bildirildi.

<p>'DAHA BÜYÜK KERAMET Mİ OLUR?'</p><p>Türkiye'nin bugününe bir menkıbeyle bakabilmek... Tacettin  K

Menkıbeler ne söyler?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

22 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Adnan Oktar'ın evlerinden 150 milyon yıllık, 10 milyon dolar değerinde fosiller çıktı