• $8,4651
  • €10,0624
  • 497.262
  • 1391.64
9 Haziran 2021 Çarşamba 15:08 | Son Güncelleme:

Kalıcı bronzluk sağlayan iki mucizevi yağ

Kalıcı bronzluk sağlayan iki mucizevi yağ

Birçok kişi yaz mevsiminin gelmesiyle bronz tene kavuşmanın hayalini kuruyor. Ancak bilinçsiz yollarla bronzlaşmak, güneşin en tepede olduğu saatlerde güneşlenmek cilt sağlığını bozuyor. Bunun yanı sıra yanık ten hayali olanların solaryuma girmek yerine doğal yağlarla güneşlenmesi doğru olanı. Uzmanlara göre E vitamini deposu olan Hindistan cevizi yağı ve kakao yağını cilde sürmek kalıcı bronzluk sağlıyor.

Cildi nemlendiren ve E vitamin deposu olan hindistan cevizi ve kakao yağı yazın kalıcı bronzluk sağlıyor. Uzmanlar ise güneşin en tepede olduğu saatlerde güneşlenmemek konusunda uyarıyor. Yaz günlerinde ikindi vaktine doğru hindistan cevizi ve kakao yağı ile güneşin en tepede olduğu öğlen 11.00-15.00 saatleri dışında güneşlenmek kalıcı bir bronzluk sağlayarak sağlığınızı koruyor.

DHA'da yer alan habere göre, özellikle bilinçsiz bronzlaşmanın cilde, düşünülenden çok daha fazla zarar veriyor. Güneşin en tepede olduğu öğlen 11.00-15.00 saatleri arasında güneşlenmek ise sağlık açısından oldukça riskli.

"DOĞAL VE NEMLENDİRME ÖZELLİĞİ OLAN YAĞLARI TERCİH EDİN"

Dr. Koç, "Bilinçli bir şekilde bronzlaşmak çok önemli. Aksi takdirde birçok cilt sağlığı problemi karşımıza çıkabilir. Bunun için güneşin en tepede olduğu saatlerde güneşlenmemek ve güneşlenirken de doğal, E vitamini açısından zengin olan ve nemlendirici özelliği olan yağlar kullanmak önemlidir. Örneğin kakao yağı ve Hindistan cevizi yağı bu özellikleri sahip olan, tercih edilebilir iki doğal yağdır. Bronzlaştırırken aynı zamanda nemlendiren kakao yağı, kalıcı bronzlaşmak isteyenlerin mutlaka kullanması gereken bir yağdır. Yıl boyunca bronzluğunuzu korumak istiyorsanız mutlaka her gün cildinizi nemlendirmelisiniz. Yağın doğal olması çok önemli. Bu yağlar, cildinizi hem nemlendirir hem de soyularak kötü görünmesine engel olacaktır. Güneşlendikten sonra duş almanız ve nemlendirici kullanmanız, güneş altında nemini kaybetmiş cildinize nemini yeniden kazandırır ve rahatlamasını sağlar." diye konuştu.

  • kalıcı bronzluk sağlayan yağlar
  • yaz mevsimi
  • bronzluk
  • bronz ten için ne yapılabilir
  • e vitamini
<p>Kırmızı bültenle aranan, Avrupa'ya kaçış hazırlığındaki PKK/KCK üyesi 'Piro Karker' kod adlı Cimş

Kırmızı bültenle aranıyordu

Yangın haberleri sonrası İstanbul'da olağanüstü hareketlilik

Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda ilk kuyu akış testi tamamlandı

Mars'ın çekirdeğinin boyutu ilk kez ölçüldü