• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
19 Nisan 2021 Pazartesi 15:56 | Son Güncelleme:

Kadınları anlamanın 3 yolu

Kadınları anlamanın 3 yolu
AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA - Sena Parlar

Kadınları anlamanın zorluğuna dikkat çekmek isteyen erkeklerden sık sık "Kadınları anlama kılavuzu yok mu?" serzenişi duyarız. Aslında hiç de böyle kılavuzlara ihtiyaç duymayacağınız 3 yolu sizler için hazırladık.

Bazı erkeklere göre kadın ruhundan anlamak dünyanın en zor işi. Ancak kadın ve erkek arasındaki anatomik farklılık uyumsuzuluğu gerekli kılmıyor. Zıtlıklardan uyum yakalamak mümkün. İlişkinizde şu 3 kuralı uygulamak anlamakta zorlandığınız partnerinizi daha yakından görmenize yardımcı olabilir.

DETAYLARA DİKKAT

Bir kadın çoğu kez bir adamdan daha detaycıdır. Çünkü erkek beyni pratik ve sonuç odaklı çalışırken kadın beyni nitelik odaklı çalışır. Yani bir yol varsa erkek için varmak önemliyken kadın için yol kenarında duran pembe çiçekleri koklamak daha önemli olabiliyor. Bu düşünceyle hayatınızdaki kadına aldığınız hediye ne olursa olsun onu sunma şekliniz ve ve ifade edişiniz hediyenizin önüne geçebilir.

EMPATİK DÜŞÜN

Kadınlar empatik düşünme becerisine erkeklerden daha çok sahiptirler. Kadınlar beyinlerinin sağ (mantıksal) ve sol (duygusal) lobunu aynı anda kullanabilirler. Bu şu demek yani kadınlar bir olay konusundan hem mantıksal hem duygusal karar verebilirler. Erkeklerde bu durum daha farklıdır. Bir erkek genellikle ya duygusal ya mantıksal kararlar alır. Bu yüzden kadınların empatik düşünme becerisi erkeklere göre daha yüksektir. Bir kadını anlamak için empatik düşünmek çok önemlidir.

KENDİNİ İFADE ETMESİNE İZİN VER

Kadınların konuşma yetenekleri beyinlerinin sol tarafındadır. Bu durum erkeklerde farklıdır. Erkeklerin konuşma beceri beyinlerinin ön ve arka kısmına dağılmıştır. Bundan dolayı kadınların konuşma becerisi erkeklerden daha fazladır. Yani kadın bir duruma üzüldüğünde bunu ifade etmeyi seçer. Ama erkek içine kapanır. Olayı çözene kadar konuşmaz. Tam bu sırada kadının sürekli konuşması erkeği strese sokabilir. Ancak kadını anlamak istiyorsa onu kesinlikle dinlemelidir. Kendini ifade etmesine izin vermelidir.

  • kadınları anlamak
  • Kadınları anlamanın 3 yolu
  • kadınlar erkekler
  • kadın ve erkek
<p>24 TV Londra Temsilcisi Tayfun Salcı protestoların yaşandığı bölgeden Akşam TV'den Duygu Gecü Yüz

Londra'da İsrail Büyükelçiliği'nin duvarına tırmandılar

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı