• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Temmuz 2020 Salı 13:12 | Son Güncelleme:

Kabızlığa iyi gelen 4 önemli besin! Kabızlık nasıl geçer?

Kabızlık çok ciddi bir sağlık problemine neden olmasa da bireyi oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kabızlığa iyi gelen şifalı besinleri haberimizde bulabilirsiniz.

"Kabızlık nasıl geçer? Kabızlığa ne iyi gelir?" sorusunun cevabı merak ediliyor. Kabızlık, bağırsak hareketlerinin zor veya normalden daha az gerçekleştiği durum anlamına geliyor. Kabızlığı ilaç kullanmadan da bazı besinlerle geçirmek mümkün. İşte kabızlığa iyi gelen besinler...

Bamya: Sindirim sistemi için çok faydalı olan bamyadaki liflerin yardımıyla bağırsak hareketleri artar ve kilo vermekten kolon kanseri riskini azaltmaya kadar pek çok fayda sağlar. Taze olarak tüketilmesine özen gösterilmelidir.

Trabzon Hurması: Lif bakımından zengin bir meyvedir ve mide ve bağırsak sorunlarının çözümüne yardımcı olur. Ayrıca bol miktarda B ve C vitamini içerir.

Kuru kayısı: Kayısı sindirim sisteminin rahat çalışmasını sağlar ve su dengesinin sağlanmasına yardım eder. Günlük olarak 1 porsiyon meyve yerine tüketilecek 4 adet kuru kayısı kabızlık problemi için fayda sağlayacaktır.

Kepekli tahıl: E vitamini yönünden zengin olan tahıl grubu diyetlerin de vazgeçilmezi arasında yer alır.

Editör: Eda Cabul <a href='#0' class=''>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Altın yükselişe mi geçiyor, yatırımcılar ne yapmalı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Adana'da atlı polis birliği göreve başladı

Uzmanların sırrını çözemediği 8 gizem