• $8,8418
  • €10,3721
  • 496.819
  • 1384.68
9 Haziran 2021 Çarşamba 17:30 | Son Güncelleme:

İlişki kurmamanız gereken 3 insan tipi

İlişki kurmamanız gereken 3 insan tipi
AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Sözler çoğu kez kişiliğimize dair ipuçları verir. Bunları okumak ise marifet ister. Günlük hayatta karşımıza çıkan insanların doğru veya yanlış insanlar olduğunu anlamanın yollarını irdeleyeceğiz. Bakalım hangi insan kişilikleriyle ilişki kurmak ruhumuza zarar veriyor.

Birçok kişi partnerini tanıdığı gün gibi olmadığından şikayet eder. Oysa birey ilk günden bu yana sinyal vermiş olan eşini veya sevgilisini anlamamış olabilir. Duygusal yoğunluk bazen gözleri kör, kulakları sağır eder. Peki, hangi insan kişilikleri ile ilişki kurmak ruhumuzu olumsuz etkiler? Gelin hep birlikte uzak durmamız gereken insan tiplerini analiz edelim.

DOĞUŞTAN HAKLI TİPLER: Öz eleştiri insanın hatalarıyla yüzleşmesi demektir. İnsan hayat boyu öğrenir ve gelişir. Ancak bazıları doğuştan haklıdır. En sevdikleri aktivite zeytinyağı gibi üste çıkmaktır. Hatalarını kabullenmeyen ve özür dilemeyi bilmeyen insanlardan koşarak uzaklaşın.

HEP BANA DİYEN TİPLER: Bencillik kimileri için bir yaşam tarzıdır. Maddi ve manevi paylaşmayı bilmeyen insanlarla yaşamak tükenmenin diğer yoludur. Kendinizi tüketmeyin. Enerjinizi ve vaktinizi sizi değerli hissettirecek hayatı paylaşmanın tadına vardıracak insanlara harcayın.

SÜREKLİ KIYAS YAPAN TİPLER: Kompleksli insanlar sürekli kıyas yaparlar. Gelişimini tamamlamamış bireylerle ilişki kurmanız size sadece yorgunluk olarak geri dönecektir. Kendini sizinle sürekli kıyaslayan biri özgüvensiz demektir. Sizinle rekabet halinde olan birinden sevgi ummayın. Çünkü böyle tipler sevmeyi değil yarışmayı bilir. Böyle bir ilişkide kendinizi her an kazananı olmayan bir oyunun yorgun ve mağlup oyuncusu olarak hissedersiniz.

  • ilişkiler
  • uzak durulması gereken insanlar
<p class='MsoNormal'>Gelecekte yer alması beklenen yerli ve milli üretim araçlar  da TeknoFest'te ha

Ayakları Yere Basmayan Festival: TeknoFest

''Yola çıkmalı'' dedirten 5 film

Mezarlıkta toprağa yarı gömülü halde bulundu!

Kilo vermek isteyenler dikkat! Limon diyetiyle ayda 10 kilo vermek mümkün