• $8,0586
  • €9,6644
  • 451.977
  • 1410.14
11 Aralık 2020 Cuma 15:54 | Son Güncelleme:

Grip için bitki çaylarına şeker yerine bal koyun

Grip için bitki çaylarına şeker yerine bal koyun
DHA

Gripten korunmak isteyenler özellikle ıhlamur, ada çayı, hibiskus, rezene çayı ve limon gibi şifalı otlardan yapılan bitki çaylarını ya da kürleri araştırıyor. Gripten koruyacak kış çayı önerisi haberimizde...

Gribe karşı iyi gelen bitki çayları ve şifalı otlar araştırılıyor. Peki, enfeksiyondan ve gripten koruyan iyi bir kış çayı nasıl yapılır?

DHA'da yer alan habere göre Düzce’de aktarlık yapan Fatih Alkan, gribe karşı doğada yetişen otlarla yapılan çayların vücut direncini artırdığını, bitkilerle yapılacak çayla doğal olarak kendimizi koruyabileceğimizi belirtti.

ÇAYINIZI BALLA TATLANDIRIN

Kış aylarının gelmesi ve soğuk havaların etkisini göstermesiyle birlikte grip enfeksiyonlarında artış yaşanmaya başladı.

Gripten korunmak isteyenler şifalı otlara ilgi gösterirken, doğada yetişen otların karışımından hazırlanan çaylar vücuttaki direnci artırıyor.

Düzce’de aktarlık yapan Fatih Alkan, doğada yetişen otlarla yapılan çayların vücut direncinin artırılabileceğini belirterek, bitki çayı tarifini şöyle anlattı:

"Kış ayları gelirken özellikle gribal enfeksiyonlara karşı önlem almamız gerekiyor. Grip aşısının da az olduğu ülkemizde kendimizi doğal yollarla korumamız gerekiyor. Bunun için bölgemizde çok yetişen ıhlamur, ada çayı, hibiskus, mideyi rahatlatacak rezene çayı, limon ve maydanozlu bir kür yaparak kendimizi doğal olarak korumaya alabiliriz. Aktarlarda satılan karışık bitki çayları da var. İçinde hatme çiçeğinden, ada çayına kadar şifalı otların olduğu karışımları alarak çay haline getirebilirler. Bunu hazırlaması da çok basit. Bir sıcak suyun içine bu ürünleri istedikleri kadar atarak 10 dakika sonra balla tatlandırarak içime hazır hale getirebilirler.”

Bitki çaylarına şeker yerine bal konulmasını öneren Fatih Alkan, "Bitkilerle demlenen çayı şeker yerine güzel bir balla tatlandırarak daha güzel olacağını daha yararlı olacağını ümit ediyoruz. Mümkün mertebe balla tatlandırılmasını istiyoruz. Bardağa koyulan bitki çayına yeteri kadar bal atılarak tüketilmesini tavsiye ediyoruz.” diye konuştu.

<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

Tarihe tanıklık eden birbirinden çarpıcı fotoğraflar

Her gün 2 fincan yoğurt tüketirseniz ne oldu? işte şaşırtıcı sonuç

Karayipler'de volkan patlaması: Yanardağı'nın neden olduğu kül tabakası hayatı zorlaştırdı