• $8,4798
  • €10,2582
  • 496.3
  • 1441.33
30 Nisan 2021 Cuma 12:04 | Son Güncelleme:

En popüler estetik uygulaması ameliyatsız yüz gençleştirme

En popüler estetik uygulaması ameliyatsız yüz gençleştirme
DHA

Medikal estetiğe ilginin her geçen gün arttığına dikkat çeken uzmanlar, bu sene yaşlanmayı geciktiren ameliyatsız uygulamalara talebin arttığını belirtti. En çok yaptırılan uygulamaların başında yüz gençleştirme ve botoks geliyor.

Yaşlanma belirtileri hemen hemen herkesin korkulu rüyası. İstenmeyen kırışıklıklar, değişen ten rengi ve yüzdeki çizgiler... Bu korkuyla yaşamak istemeyenlerin çoğunun ameliyatsız estetiğe yönlendiğine dikkat çeken uzmanlar, özellikle kadınların yüz gençleştirme ve botoks gibi uygulamaları tercih ettiğini belirtti.

DHA'ya açıklamalarda bulunan Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mehtap Altınöz, kadınların en çok yaptırdığı ameliyatsız estetik uygulamaları hakkında bilgi verdi.

"YAŞLANMA SÜRECİNİ YAVAŞLATABİLİRSİNİZ"

Günlük yaşamdaki koşturmanın bir şekilde ciltlere yansıdığını vurgulayan Dr. Mehtap Altınöz, şunları söyledi:

"Aynaya baktığımızda çizgiler ve kırışıklıklar görüyorsak, bunun birçok sebebi var! Sağlıksız beslenme alışkanlıklarından zararlı kozmetiklere kadar birçok faktör, cildimize adeta saldırıyor. Stresli geçen günler de özellikle yüz bölgesinde cildi olumsuz etkiliyor. Bunlar, yaşlanmanın doğal belirtileri de olabilir. Yaşlanma sürecini durduramazsınız; ancak yavaşlatabilirsiniz. Medikal estetik, bunun en doğal yoludur. Cilt dostu doğal ürünlerle iç ve dış etkenlerin ortaya çıkardığı hasarı minimize etmek mümkün."

MEDİKAL ESTETİK KİMLERE YAPILIR?

Dr. Altınöz, medikal estetik uygulamalarının sadece hasarlı ciltler için uygulanmadığına dikkat çekerek sözlerine şöyle devam etti:

"Medikal estetik için yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasını beklemek zorunda değilsiniz. Birçok insan yaşlılık belirtileri görmeye başladığında bir tedavi arayışına giriyor. Ciltte medikal estetik uygulamalarına belirtilerden önce de başlanabilir. Böylece sağlıklı cilt formunda süreklilik elde edilebilir. Ameliyatsız medikal estetik uygulamalarına erken dönemde başlamak cildin sağlıklı kalmasını, cilt tonunun iyileşmesini ve yaşlanma belirtilerini geciktirmeyi sağlayacaktır."

EN POPÜLER UYGULAMA AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME

Medikal estetik uygulanan hastaların memnun kaldığını ve özgüvenlerinin arttığını belirten Dr. Altınöz, şunları söyledi:

"Plastik cerrahi prosedürlerine göre oldukça uygun fiyatlarla cilt dokusunda yaşlanma belirtileri giderilebiliyor. Medikal estetikte kaş kaldırma botoksundan migren botoksuna kadar birçok botoks uygulaması var. Ayrıca, hyalüronik asit dolgu uygulamaları özellikle yüz gençleştirme için oldukça etkili bir yöntem. Elmacık, yanak, şakak ve çene dolguları ile de yüzdeki estetiği kişinin beklentilerine uygun olarak tasarlayabiliyoruz. Dudak, el üstü, gıdı gözaltı ve göz çevresi için de uygulamalarımız var. Yeni jenerasyon akıllı mezoterapi uygulamaları ve cilt gençleştirme lazerleri, çok etkili sonuçlar aldığımız cilt gençleştirme prosedürleri arasında yer alıyor."

UYGULAMALAR YÜZÜ NASIL DEĞİŞTİRİYOR?

Dr. Altınöz, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamasının özellikle kadınların popüler talepleri arasında yer aldığını belirterek, bu uygulama ile yüzdeki doğal ifadeyi koruyarak, cildi daha sağlıklı, nemli ve fit tutulabileceğinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

"Ameliyatsız yüz ve çene hattı gençleştirmede, yeni jenerasyon akıllı mezoterapi uygulamaları kullanıyoruz. Bu aşılar, ciltteki nemi, esnekliği ve hücre yenilenmesini sağlayan kolajenleri harekete geçiriyor. Bu aşılar, cilt gençleştirmede çok etkilidir. Cilt altında uzun süre kalarak, yaşlanma sürecini yavaşlatır."
  • ameliyatsız yüz gençleştirme
  • medikal estetik
  • botoks
  • yüz gençleştirme
  • estetik
<p>İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda  şehit sayısı 14'ü kadın, 5'i çocuk olmak üzer

BMGK'nin Kudüs kararı ne olacak?

Mescid'i Aksa'da bir araya gelen Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını kıldı

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde 87 yıl sonra bir ilk

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu