• $8,3426
  • €10,0728
  • 478.662
  • 1345.15
02 Nisan 2021 Cuma 16:35 | Son Güncelleme:

Evde yetiştirilen virüs düşmanı bitkiler

Evde yetiştirilen virüs düşmanı bitkiler
AKSAM.COM.TR/MOR PAPATYA

Her mevsimin kendine has yetiştirilen bitkileri var. Ancak bazı bitkilerin yetişmesi için özel şartlar gerekmiyor. Evde kolayca yetiştirilen ve hatta dezenfektan etkisi yaratan mikrop öldürücü bitkiler ile evlerinizi süsleyebilirsiniz.

Evde yetiştirilen virüs düşmanı bitkilere ilgi arttı. Evlerimizde sıkça vakit geçirdiğimiz süre zarfında hem süs hem temizlik etkisi yaratan bitkiler merak konusu oldu. Biz de sizler için uygun fiyatla alabileceğiniz mikrop öldürücü dezenfektan etkili ev bitkilerini derledik. İster kurutup çayını yapabileceğiniz ister evlerinizde hoş kokular saçan dekoratif olarak kullanabileceğiniz bitkilere birlikte göz atmaya ne dersiniz?

LAVANTA

Lavanta enerji veren mor rengi ile odanızda kalıcı bir ferahlık sağlar. Güçlü antibakteriyel etkisi olan lavanta bitkisi kozmetikten, ev temizliğine dek pek çok alanda kullanılıyor.

KEKİK

Koronavirüs döneminin popüler bitkisi olan kekik de evde yetiştirilen virüs düşmanı bitkiler arasında yer alıyor. Kekikten keskin aromasıyla şifa deposu bir çay hazırlayabilirsiniz. Ahenk katan kokusuyla evinizi süsleyebilirsiniz.

NANE

Yemeklere lezzet katan naneyi antibakteriyel etkisinden dolayı evlerinizde yatiştirebilirsiniz.

KARANFİL

Karanfil, ağız kokusu ve ağız temizliği için birebir olan bu pembe yapraklı aromalı bitkiyi bir mikrop savar olarak evlerinizde yetiştirebilirsiniz.

<p>Peki muhalefet kendi yarattığı erken seçim gündemini neden kapattı? Türkiye'yi geçmişte erken seç

CHP'nin erken seçim gündemi neden kapandı?

Kuş cenneti Kuyucuk Gölü, ilkbaharda göçmen misafirleriyle şenlendi

Kaşkay Türklerinin asırlardır sürdürdükleri gelenek ''yaylaya göç'' başladı

Yurt genelinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor