• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
27 Ocak 2022 Perşembe 17:03 | Son Güncelleme:

Çocuklara sadece 3 günde tuvalet alışkanlığı kazandıran yöntem!

Çocuklara sadece 3 günde tuvalet alışkanlığı kazandıran yöntem!

Anne ve babaların çocuk yetiştirirken en çok zorlandıkları kısımlardan bir tanesi de bebeklerine tuvalet alışkanlıklarını öğretmek oluyor. Uzun ve sabır gerektiren bir süreç olan tuvalet eğitimi ebeveynleri zorlayabiliyor. İşte çocuklara 3 günde tuvalet eğitimini öğreten yöntem

Çocuk yetiştirirken ebeveynlerin en çok zorlandığı süreçlerden bir tanesi de tuvalet eğitimidir. Her anne ve babanın geçtiği bu zorlu süreç bazen kısa bazen ise çok uzun sürebilir. Fellom yöntemi ile çocuklara yalnızca 3 günde tuvalet eğitiminin temelini öğretebilirsiniz.

Çocuk tuvalet eğitimi genellikle uzun ve zorlu bir süreçtir. Ancak doğru ve sabırlı adımlarla uygulanan bu yöntem, süreci daha kolay ve hızlı hale getirecektir. Fellom yöntemi çocuğun evdeyken belden aşağısının çıplak, dışarıdayken ise altında hiçbir şey olmadan bol bir pantolon giymesi temeline dayanmaktadır. Bununla birlikte, çocuğunuza gece bez bağlamanız önerilir.

ÇOCUKLARA 3 GÜNDE TUVALET ALIŞKANLIĞINI ÖĞRETEN YÖNTEM

Bu yöntemi uygulamak için aşağıdakileri yapmanız gerekiyor:

Birkaç lazımlık ayarlayın. Evinizin her odasına bir tane koymalısınız.

Dışarıya çıkarken yanınıza acil durumlar için çocuk bezi ve birkaç pantolon almalısınız.

Hava sıcaklığı çocuğun belden aşağısının çıplak olması için uygun değilse, ortamı ısıtmalı ve çocuğunuza mutlaka çorap giydirmelisiniz.

Birinci gün:

Çocuğunuzun bütün gün belden aşağısının çıplak olmasını sağlayın. Ona göz kulak olun. İhtiyaç duyduğunda en yakın lazımlığa götürün.

Çocuğunuzun yüksek su içeriğine sahip atıştırmalıklar veya gıdalar tüketmesine izin verin. Sık sık işemeleri için bol miktarda sıvı tükettiğinden emin olun.

Sizin veya eşinizin tuvaleti kullanması gerektiğinde çocuğunuzu yanınıza alın. Tuvalet ihtiyacını giderirken yaptığınız her adımı ona gösterin. Çocuklar örneklerle çok daha hızlı bir şekilde öğrenirler.

Lazımlığı doğru kullanmayı başardığı her seferinde onu tebrik edin. Çocuklar genellikle lazımlığı 10-12 kez doğru şekilde kullandıklarında tuvaletlerini öğrenmiş oluyorlar.

Çocuğunuz lazımlığı kullanmayı başaramıyorsa, onu azarlamayın ya da utanmasını sağlayacak herhangi bir davranışta bulunmayın. Bunun yerine sadece "çişini lazımlığa yapman gerekiyor" cümlesini kullanın.

Yatmadan önce ya da gündüz uykusundan önce, çocuğunuza lazımlığı kullanma zamanının geldiğini söyleyin. (Çişin var mı diye sormayın!) Küçük kazalardan kaçınmak için uykuya dalmadan hemen önce altına bez bağlayın.

İkinci gün:

İlk gün uyguladığınız yönteme bağlı kalın. İkinci gün öğleden sonra, lazımlığa tuvaletini yaptıktan sonra bir saatliğine onu dışarı çıkartın. Bu onun gönüllü olarak tuvalet gitmesine yardımcı olur.

Evden çıkmadan çocuğunuza altında hiçbir şey olmadan bol bir pantolon giydirin. Bez ya da normal iç çamaşırı giydirmeyin. Amacınız dışarıdayken tuvalet kullanmak zorunda kalmadan eve dönmektir.

Evden fazla uzaklaşmayın. Sadece mahalle çevresinde vakit geçirin. Acil durumlar için yanınıza bir lazımlık alabilirsiniz.

Üçüncü gün:

İlk gün uyguladığınız yönteme bağlı kalın. Ancak bugün onu sabah bir saat, öğleden sonra bir saat olmak üzere iki kez dışarı çıkarmalısınız. Her seferinde çocuğunuzu dışarı çıkarmadan önce lazımlığı kullanmasını sağlayın.

Yine dışarı çıkarken altında hiçbir şey olmadan gevşek bir pantolon giydirin ve acil durumlar için yanınıza bir lazımlık ve yedek kıyafet alın.

Otomotiv yetkili satıcıları 2. ele odaklanıyor: Pazara olumlu yansıyacak
Otomotiv yetkili satıcıları 2. ele odaklanıyor: Pazara olumlu yansıyacak

Otomotiv yetkili satıcıları 2. ele odaklanıyor: Pazara olumlu yansıyacak

Ev kiralarına yeni düzenleme! Tavan fiyat uygulaması masada
Ev kiralarına yeni düzenleme! Tavan fiyat uygulaması masada

Ev kiralarına yeni düzenleme! Tavan fiyat uygulaması masada

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü
Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

Türkiye'nin yeni sondaj gemisi filonun en güçlüsü

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak